Čechomor vyjeli na krátké letní turné s novou deskou

Čechomor vyjeli na letní turné k propagaci nové desky Místečko. Skladby s neotřelým zvukem, stejně jako „stará dobrá klasika“, zazní v rámci Kooperativa Tour 2011, jehož první zastávka se uskutečnila 18. srpna ve Strakonicích.

Dalšími destinacemi jsou už tento týden 26. srpna Buchlovice, 28. sprna Litomyšl, dále 30. srpna Jihlava, 1. září Praha a 2. září Rožnov pod Radhoštěm.

Letní turné Čechomoru se odehraje převážně pod otevřeným nebem. Třeba v Praze koncert proběhne v krásném prostředí na břehu řeky Vltavy a pod siluetou Vyšehradu ve Žlutých lázních.

A na co se ještě kromě nových písní můžete těšit? Hlavně na zajímavé hosty. Nejvzácnějším z nich bude zahraniční producent alba Místečko Gerry Leonard, který na všech koncertech zahraje na kytaru.

„Neméně zajímavé bude exkluzivní spojení tří zpěvaček a jejich speciálně připravený repertoár, který na turné uslyšíte: Věry Martinové, Pavlíny Jíšové a Adély Lounkové, nebo vystoupení Oldy Veselého a €-bandu,“ vyjmenovává další hosty Karel Holas ze skupiny Čechomor.

Věru Martinovou asi není nutné představovat. Tato zpěvačka přezdívaná „první dáma české country music“ se na české hudební scéně pohybuje už pěknou řádku let.

Pavlína Jíšová začínala v kapele Sem Tam, se kterou v 80. letech dvakrát uspěla v celostátním kole Porty, spoluzakládala skupinu Žalman a spol., vystupovala v kapelách Minnesengři a Nezmaři.

Důležitou položkou v jejím životopise je také spolupráce s hudebními osobnostmi jako Michal Tučný, Robert Křesťan nebo Pavel Bobek.

Stálými účastníky koncertu se už staly stánky obecně prospěšné společnosti „Pomocné tlapky“, která vychovává asistenční psy pro postižené spoluobčany.

„Tak jako jejich partneři Čechomor a pojišťovna Kooperativa, i vy můžete přispět na jejich provoz, a to buď koupí dárkových předmětů, nebo zasláním dárcovských DMS. Prosíme, pomozte a užijte si s námi atmosféru letních koncertů,“ apeluje na všechny návštěvníky Karel Holas, houslista a zpěvák kapely Čechomor.

Ta spolupracuje s pojišťovnou Kooperativa i na dalších projektech. Jedním z nich je soutěž s názvem Přines hit. Fanoušci kapely, stejně jako vyznavači jiných interpretů a žánrů, můžou napsat text, hudbu nebo obojí a poslat přes webové stránky (viz níže).

Vybranou skladbu skupina Čechomor profesionálně zpracuje a její autor se dočká finanční odměny od Kooperativy.

Více na www.prineshit.cz

Čechomor – Slunéčko

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.