Petr Kolář točil desku s plejádou zahraničních muzikantů

  • Petr Kolář točil desku s plejádou zahraničních muzikantů Fotogalerie (42)
    • 23.08.2011
    • Tisk

    Petr Kolář dokončuje album, které přes léto nahrával v Los Angeles se špičkovými muzikanty…

    Sdílejte článek:

Petr Kolář dokončuje album, které přes léto nahrával v Los Angeles se špičkovými muzikanty. Zatím bezejmenná nahrávka vznikla v produkci Carmena Rizza, který se podílel mimo jiné na deskách Alanis Morissette a byl dvakrát nominován na cenu Grammy.

Novinkové album Petra Koláře by mělo vyjít na začátku října.

„Pracuju na nové desce s třinácti původními písničkami, která je ve fázi, kdy se dodělávají hudební základy a já dopisuju texty. Do toho připravuju turné, které začne na začátku listopadu, takže toho je moc,“ řekl Petr Kolář. S úsměvem dodal, že vznik nové desky je pro něho stejnou událostí jako porod syna.

Kytary nahrál všestranný studiový muzikant Tim Pierce, který hrál na celé řadě titulů včetně alb Dangerous Michaela Jacksona, Human Touch Bruce Springsteena, deskách Celine Dion, Christiny Aguilery, Seala, Eltona Johna, Madonny nebo Carlose Santany.

Na albu Petra Koláře zazní klávesy Jamieho Muhoberace, který spolupracoval s Bobem Dylanem, Rolling Stones nebo Backstreet Boys.

Baskytary se ujal Chris Chaney, mimo jiné člen kapely Alanis Morissette nebo Jane`s Addiction. Bubny nahrál Dorian Crozier, spolupracovník Pink, Celine Dion nebo Miley Cyrus.

Kvůli práci na albu a pobytu ve Spojených státech musel Petr Kolář oželet dovolenou i účast na většině letních hudebních festivalů. Rozhodně toho ale nelituje, protože měl možnost potkat lidi, se kterými by se normálně neměl šanci seznámit.

Kolář se tak zařadil k interpretům, jako jsou třeba Pavel Bobek, Čechomor nebo November 2nd, kteří v poslední době navázali spolupráci se zahraničními muzikanty a producenty.

„Přesvědčil jsem se o tom, že nezáleží na tom, odkud jste, ale zda máte rád hudbu. A to je skvělé. Vždyť muzikanti v Los Angeles se od nás liší hlavně tím, že měli to štěstí, že se narodili jinde,“ podotkl zpěvák.

Po hudební stránce je jeho chystané album dílem anglických a amerických hudebníků, české texty píše on sám nebo Viktor Dyk.

„Rozhodně se nejedná o žádnou změnu mého stylu, stále to budou písničky pro lidi s texty o životě a pocitech, které jsou odrazem toho, co právě prožívám. Nejsem marťan, takže moji posluchači mají pocity a prožitky podobné, akorát já o tom zpívám, a oni to poslouchají.“

Na turné Petr Kolář zřejmě vyrazí se stejnou kapelou, s jakou loni absolvoval letní akustické turné. Na baskytaru ho doprovázel Jan Alan, Richard Böhm na bicí, na kytaru hrál Roman Voch a na akordeon a piano Karel Mařík.

„Musím se jich zeptat, jestli je to se mnou ještě baví,“ smál se Petr Kolář, který mimo jiné chystá originální projekci a zatím utajované hosty. Na turné zazní nové skladby, staré hity i vánoční písně.

Petr Kolář – Ještě, že tě lásko mám

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze