Kissáci si na koncertě pro Jacksona nezahrají

Kiss se nezúčastní koncertu na počest zesnulého Michaela Jacksona, který se bude konat v říjnu ve velšském Cardiffu. Jeden ze členů kapely totiž loni obvinil popového krále ze zneužívání dětí.

Organizátoři skupinu Kiss podle serveru BBC vyřadili ze seznamu účinkujících po kritice za její pozvání.

Michael Jackson byl zproštěn všech obvinění v roce 2005.

Autorem urážlivých komentářů byl baskytarista Gene Simmons. „Kde je kouř, tam je oheň. Nepochybuji, že ty děti obtěžoval. Neexistuje pochybnost,“ prohlásil loni v únoru v rozhovoru pro časopis Classic Rock.

Podle Jacksonova bratra Jermaina pozvání skupiny ukázalo, že organizátoři koncertu nic nepochopili. Na Twitteru uvedl, že je zděšen, že společnost Global Live Events kapelu pozvala.

Koncert Michael Navždy se koná pod patronátem Jacksonovy matky Katherine a několika sourozenců. Proti se postavili bratři Jermaine a Randy.

„Je mi líto, že je moje matka využívána k propagaci této akce. Opravdu Global Live potřebuje jednaosmdesátiletou ženu, aby propagovala jejich akci? Nechte toho,“ uvedl.

Podle něj společnost špatně odhadla i termín konání a náladu mezi Jacksonovými fanoušky. Koncert by se podle Jermaina měl konat až po soudním procesu se zpěvákovým lékařem Conradem Murrayem, který čelí obvinění z neúmyslného zabití. Soud začíná v září.

Společnost Global Live Events v oficiálním prohlášení označila pozvání Kiss za přehmat. „Za těchto okolností souhlasíme se stažením pozvánky kapele i přesto, že ji Michael Jackson obdivoval,“ prohlásil šéf Chris Hunt.

Říjnové show na stadionu Millenium se zúčastní mimo jiné americká zpěvačka Christina Aguilera, britská zpěvačka Leona Lewis, američtí zpěváci Cee Lo Green a Smokey Robinson, chlapecká skupina JLS a Jacksonovi synovci 3T.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze