Hrady CZ se tento týden stěhují na Bouzov

  • Hrady CZ se tento týden stěhují na Bouzov Fotogalerie (1)
    • 16.08.2011
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ se po Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově, Kunětické hoře, Bezdězu a Hradci nad Moravicí představí 19. a 20. srpna na hradě Bouzově, který díky svému romatnickému vzhledu figuroval v mnoha pohádkách a filmech.

    Sdílejte článek:

Festival je pak možné ještě navštívit ještě ve Valticích v malebném kraji jižní Moravy, kde bude letošní festivalové turné České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ ukončeno.

Bouzov jako sedmá zastávka osmitýdenního hradního turné otevře své pomyslné brány 19. srpna v 18 hodin a hodinu nato program zahájí Anděly oceněná kapela Nightwork, jež na festivalu Hrady CZ vystupuje letos zcela poprvé, po ní vystoupí svérázný herec a zpěvák Jiří Schmitzer. Páteční program pak vyvrcholí koncertem představitele nové generace písničkářů Tomáše Kluse. Chybět nebude tradiční a oblíbený páteční karneval masek, každou masku organizátoři odmění dárkem a v průběhu večera vyhlásí tu nejlepší. V sobotu 13. srpna se v blízkosti hradu rozezní dvě festivalová pódia, areál bude otevřen od 11 hodin. V rámci hodinových koncertů si návštěvníci festivalu vyslechnou koncerty kapel Divokej Bill, Wohnout, Support Lesbiens nebo Vypsaná Fixa. Kryštof odjedou „hradní turné“ s dvojím programem, večer hrají rockový nářez a na koncertech přes den, mezi které patří i ten na Bouzově, zahrají speciální akustický set. „Na tomto festivalu nás baví hlavně atmosféra. Hraje se tu pro několik tisíc lidí, ale díky historickému kouzlu hradních památek je to pořád takové komorní,“ říká frontman kapely Kryštof Richard Krajčo. Nejen pro děti zahraje kapela Kašpárek v rohlíku, Vladimir 518 v sobotu vystoupí se svým sólovým projektem za doprovodu Terezy Černochové, kapely Sunshine a Skyline zahrají skladby ze svého nového alba, představí se také například Navigators, Plexis a další interpreti.

Kryštof – Ženy

Po Bouzově se festival přesune do Valtic, kde bude možné 26. a 27. srpna vidět a slyšet například Tata Bojs, Gipsy.cz, Pipes and Pints a další interprety a kapely. Čím se festival liší od ostatních hudebních akcí je fakt, že je v ceně vstupného zahrnutá prohlídka jednotlivých hradů, které nabízejí často i několik prohlídkových tras. Organizátoři festivalu zajišťují kyvadlovou dopravu z vlakových zastávek, v případě Bouzova se jedná o zastávku Moravičany, odkud lze využít festivalový autobus na místo konání festivalu a zpět. Festival také nabízí zdarma stanovat ve stanovém městečku, festivalová městečka poskytují úschovny kol pro cyklisty a program ve spolupráci s projektem Kolo pro život. Festival Hrady CZ také letos prvně vstoupil do úzké spolupráce s Národním památkovým ústavem, který na jednotlivých festivalech provozuje speciální informační centra. „Festival i Národní památkový ústav si od započaté spolupráce slibují užší a pro návštěvníky zajímavé a atraktivní propojení kultury s kvalitou a exkluzivitou památek ve správě NPÚ,“ uvedl Tomáš Brabec z Národního památkového ústavu. Organizátoři doporučují rezervovat prohlídku hradů předem. Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a na sobotní program za 400 korun a je možné je zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou lístky stát 250 a 450 korun.

Více informací na: www.ceskehrady.cz, www.moravskehrady.cz, www.hradycz.cz

Sunshine – Days Will Never Be the Same

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.