Dlouhohrající děcka od J.A.R. odstartují školní rok

  • Dlouhohrající děcka od J.A.R. odstartují školní rok Fotogalerie (10)
    • 16.08.2011
    • Tisk

    Novinkové album funkové kapely J.A.R. bude k mání příznačně od 1. září. Dlouhohrající děcka …

    Sdílejte článek:

Novinkové album funkové kapely J.A.R. bude k mání příznačně od 1. září. Dlouhohrající děcka formace natočila ve stejné sestavě jako desku Armáda špásu.

Mezi hosty nechybí Matěj Ruppert, Tereza Černochová, James Cole nebo Jaromír Bosák.

„Dotočná novinky se odehraje 7. a 8. září v pražském klubu Jazz Dock, křest pravděpodobně na tradičním koncertu 17. listopadu v Lucerně,“ uvedl manažer J.A.R. Robert Rozkurz.

V produkci Romana Holého vzniklo jedenáct nových skladeb převážně s texty Oty Klempíře, Dana Bárty a Michaela Viktoříka. O osobitém přístupu autorů vypovídají jejich názvy jako „Zlejch starejch dědků je plnej svět“, „Optimistický toxikoman“, „Pokora Hitlera“ nebo „Eko bio green dia“.

O aranžmá dechových nástrojů se postaral Filip Jelínek a o mastering Ecson Waldes.

Obal desky mají na svědomí Vladimír 518 a fotograf Tomáš Třeštík.

J.A.R. už některé nové skladby představili na březnovém koncertu v pražském Lucerna Music Baru. Nových songů se dočkali i návštěvníci jejich vystoupení na Sázavafestu a Open Air Festivalu v Panenském Týnci.

V neděli ještě J.A.R. vystoupí na Trutnnov Open Air festivalu.

Formace, kterou režisér Zdeněk Suchý charakterizuje jako „životní názor“, natočila poslední nahrávku před dvěma lety. Ke dvaceti letům koncertní činnosti vydali J.A.R. – Jednotka Akademického Rapu – výběrové DVD & CD 1989 – 2009. To vedle výběru hitů jako „Bez vokolků“, „Mydli to“, „Bulháři“ i „Už mizí pryč je… Hanka“ nabídlo i novinku „Ples es“ a DVD se záznamem koncertu v Lucerně.

Historicky první koncert funková kapela s osobitým humorem odehrála shodou okolností 17. listopadu 1989 na smíchovské diskotéce U Holubů. Začátkem 90. let vydali J.A.R. úspěšné desky Frtka a Mydli to!. Následovaly Mein Kampfunk, Homo Funkianz a Nervák.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.