Na Festival Slunce přijede Ray Wilson

  • Na Festival Slunce přijede Ray Wilson Fotogalerie (21)
    • 16.07.2009
    • Tisk

    Černohorský Festival Slunce 2009 se letos uskuteční v amfiteátru zámku Strážnice ve dnech 17. a 18. července podesáté

    Sdílejte článek:

Černohorský Festival Slunce 2009 se letos uskuteční v amfiteátru zámku Strážnice ve dnech 17. a 18. července podesáté, a to je důvod k oslavě. Festival Slunce se od počátku snažil bořit hranice nejen v hudebních stylech, ale i mezi národy, přinést divákům vždy něco navíc. Hlavní hvězdou jubilejního ročníku bude britský zpěvák Ray Wilson.
Ray Wilson je vynikající muzikant pocházející ze Skotska. Nejvýrazněji se projevil ve formaci Stiltskinave skupině Genesis, s níž spolupracoval v letech 1997 až 1998. Ray začal hrát na počátku 90. let se skupinou Guaranteed Pure. Od roku 1994 spolupracoval se skupinou Stiltskin, se kterou obsadil přední místo v britských hitparádách s albem The Minds Eye (s hitem Inside). S pomocí zakládajících členů Genesis, Tony Banksem a Mikem Rutherfordem, vydal album Stilskins The Mind´s Eye. Spolupráce přinesla pozitivní výsledky a po odchodu Phila Collinse jej Banks s Rutherfordem angažovali jako zpěváka Genesis – v roce 1997 natočil album …Calling All Stations. Vyvolalo velkou odezvu u fanoušků Genesis po celém světě. Wilson s Genesis absolvoval turné po Evropě v roce 1998.
Dále se Ray Wilson vydal po vlastní ose – v roce 2003 přišel se sólovým albemChange. Další studiové album, jen o rok starší, pojmenoval The Next Best Thing. Se Stiltskin vydal roku 2007 alba She a Stiltskin Live. Nejčerstvější počin Wilsona se Stiltskin je album Propaganda Man, které vyšlo na podzim roku 2008. Loni vystupoval na turné s frontmanem skupiny Supertramp, Rogerem Hodgsonem.
Mezi repertoár Raye patří autorské písně Stiltskin, které prokládá hity od Genesis nebo Petera Gabriela, Boba Dylana a dalších stálic hudební kultury.
FestivalSlunce bude i letos rozdělen do dvou odlišných programových dnů.
V pátek 17. července od 17:00 v rámci koncertu s folkovým laděním vystoupí Bratři****Ebenové, Fleret sJarmilou ŠulákovouaJanem Rokytou, Tomáš Klus, Xindl X, skupiny Žalman a spol., Kamelot, NezmařisMiky Ryvolou a mnoho dalších.
V sobotu 18. července (start ve 14:00) se divákům v rockovém laděnípředstaví již zmíněný Ray Wilson (UK), který od 21:30 se svou skupinou zahraje písně ze svého posledního alba, ale také hity od Genesis, dál vystoupíVladimír MišíksETC, Vlasta Redl,skupinyPro­gres, Folk Team, ČankišouneboBronz a jiní.
Všechny koncerty tohoto multižánrového festivalu se budou odehrávat v prostorách zámeckého parku ve Strážnici, který tak příjemně dotváří atmosféru celé akce.
Vstupenky: v předprodeji Ticketstream – permanentka 400 Kč (na místě 550 Kč), vstupenka na pátek nebo na sobotu 250 Kč (na místě 350 Kč).

Více informací: www.festival-slunce.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze