Hana Hegerová byla nucena zrušit podzimní koncerty

  • Hana Hegerová byla nucena zrušit podzimní koncerty Fotogalerie (8)
    • 11.08.2011
    • Tisk

    Legendární česká šansoniérka Hana Hegerová zrušila kvůli dlouhodobým zdravotním potížím …

    Sdílejte článek:

Legendární česká šansoniérka Hana Hegerová zrušila kvůli dlouhodobým zdravotním potížím všech šest plánovaných podzimních koncertů. Konat se tak nebude ani vystoupení k jejím 80. narozeninám naplánované na 20. října v pražském Divadle Hybernia.

„Vzhledem k tomu, že momentálně nelze zaručit náhradní termíny koncertů, budou peníze za zakoupené vstupenky vráceny v prodejních místech, kde byly zakoupeny,“ informovala Dana Skalová se zastupující umělecké agentury.

Kromě narozeninového koncertu se ruší vystoupení 12. září v Divadle Kalich, 19. září v Divadle Jičín, 2. října v Městském divadle Zlín, 16. října v litoměřickém divadle K.H. Máchy a 6. listopadu v brněnském Janáčkově divadle.

Hana Hegerová vystupuje poměrně vzácně. Už před dvěma lety prohlásila, že ze zdravotních důvodů omezí koncerty mimo hlavní město. S tím, že se soustředí hlavně na ty v pražském Divadle Kalich a za svými posluchači mimo metropoli bude vyjíždět jen zřídka.

Loni vydala Hana Hegerová album Mlýnské kolo v srdci mém, které pořád patří k nejprodávanějším tuzemským nahrávkám. Vysloužilo si řadu kladných recenzí i dvě nominace na hudební cenu Anděl 2010 v kategoriích album roku a zpěvačka roku.

Od poloviny října 2010 se ho do konce roku prodalo 45 tisíc kusů. Větší úspěch loni potkal už jen Lucii Bílou a skupinu Kabát.

Na říjen se chystá vydání retrospektivního DVD Hany Hegerové, které bude obsahovat hlavně televizní a filmové podoby písniček z celé její kariéry.

Interpretka, jejíž jméno se stalo synonymem českého šansonu, pochází ze Slovenska. Kariéru zahájila jako herečka v žilinském divadle. Na přelomu 50. a 60. let vystupovala v pražském divadle Rokoko a později v divadle Semafor. Vystupovala také v zahraničí, dokonce i v proslulé pařížské Olympii.

Její asi nejpopulárnější šanson „Levandulová“ vznikl ve spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou a textařem Michalem Horáčkem.

Za album Potměšilý host, na kterém tento hit vyšel, dostala v roce 1992 od firmy Supraphon platinovou desku. O čtyři roky později ji Akademie populární hudby zapsala do Síně slávy. V roce 2002 převzala od prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.