Vojta Dyk, Anna K. či Dara Rollins pomalovali Šmouly

  • Vojta Dyk, Anna K. či Dara Rollins pomalovali Šmouly Fotogalerie (31)
    • 10.08.2011
    • Tisk

    Modré postavičky populárních šmoulů vtrhly do českých kin prostřednictvím nového filmu.

    Sdílejte článek:

Modré postavičky populárních šmoulů vtrhly do českých kin prostřednictvím nového filmu. Ale to není vše, nyní se objeví i přímo v českých městech a budou pomáhat dětem z dětských domovů. A to díky úsilí českých a slovenských osobností a Nadačního fondu Albert ve spolupráci s Nadací táta a máma. Vše začalo dnes 10. srpna na pražském Hlávkově mostě.

Od časného rána mohou Pražané a návštěvníci metropole na Hlávkově mostě potkat metrové sochy výjimečně pestrobarevných Šmoulů. Je jich tu celkem dvacet a o jejich nápadný design se postaraly známe české a slovenské osobnosti. Jejich díla budou nakonec vydražena prostřednictvím portálu nadacnifondal­bert.cz a získané prostředky budou použity na nákup sportovních potřeb pro české dětské domovy.

„Za pomalování tohoto šmouly může oddíl č.1 letního dětského tábora Bartoška v čele s vedoucími Martinou a Pepou. Mé přičinění bylo pramalé. Spíš jsem z povzdálí pozoroval barevné řádění dětí, které se do tvorby pustily s náležitou vervou. Tento šmoula se nijak nejmenuje, jelikož jsem ho chtěl pojmenovat po všech dětech, které se na vybarvování podílely, ale ty si přály zůstat v anonymitě. Přeji mu, aby pomohl s takovou vervou, s jakou mu ti špunti vtiskli, věru poněkud originální duši,“ popisuje vznik svého díla zpěvák a herec Vojta Dyk. Úpravu dalších soch měli na starosti Aleš Valenta, Anna K., Dagmar Havlová, Dara Rolins, David Koller, Dominik Hašek, skupina Elán, Jan Saudek, Jaro Slavik, Jitka Čvančarová, Tereza Kostková, Leoš Mareš, Mahulena Bočanová, Meky Žbirka, Ondřej Brzobohatý, Bořek Šípek, Tatiana Vilhelmová, Lucie Vondráčková a Lenka Filipová. Ta o svém šmoulovi říká: „Můj šmoula je muzikant a jmenuje se Notička. Skládá krásné písničky a oblíbil si kytaru. Nosí ji všude s sebou a ona mu umožňuje vidět svět z té veselejší stránky. Někdy až moc růžovými brýlemi a to máme společné. Tak jako radost z písniček.“

Vznik své sochy popsal i Bořek Šípek. „Seděli jsme proti sobě a intenzivně se pozorovali. Trvalo to hodně dlouho než řekl první slovo. Začal tím, že mi závidí můj nos, že nesnáší tu svou bambuli. Řekl jsem mu, že je jednoduché si nechat udělat plastickou operaci, mnoho lidí to dělá také, a nabídl jsem mu, že seženu chirurga. Nabyl ke mně zřejmě důvěru, protože hned řekl, že by raději, abych mu to udělal já sám a hned přidal, že oni modří vůbec nemají tušení jaké to je být černý a to že by chtěl také zažít. Říkal, že miluje extravagantní oblečení, zlato, štras, flitry a pak se zastyděl, že je to asi moc. Zalíbila se mi jeho otevřenost a tak jsem se rozhodl, že se pokusím mu všechno splnit,“ vypráví.

Sochy zůstanou na Hlávkově mostě 24 hodin a pak se vydají na cestu po obchodních centrech v několika městech České republiky. Od 31. srpna do 5. září je můžete potkat v Plzni, mezi 7. a 12. zářím se vrátí do Prahy do obchodního centra Chodov, od 14. do 19. září budou libereckém obchodním centru Nisa, do Brna dorazí 21. září a bydlet budou v obchodním centru Olympia až do 26. září. Na závěr své cesty dorazí 28. září do Ostravy, kde budou až do 3. října. A pak už je čeká dražba, která se bude konat 10. října. Tu pořádá Nadační fond Albert (nadacnifondal­bert.cz). Veškerý výdělek z aukce bude určen pro konkrétní projekty Nadace táta a máma po celé České republice.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.