Vains of Jenna se v říjnu vrací do České republiky

  • Vains of Jenna se v říjnu vrací do České republiky
    • 10.08.2011
    • Tisk

    Švédská rocková kapela Vains of Jenna, která už pár let úspěšně působí „za velkou louží“ …

    Sdílejte článek:

Švédská rocková kapela Vains of Jenna, která už pár let úspěšně působí „za velkou louží“, se letos na podzim na několik koncertů vrátí do České republiky. Prvním potvrzeným je vystoupení v pražském strahovském Klubu 007, které se odehraje konkrétně 16. října.

Vains of Jenna vznikli v malém švédském městě Falkenberg v roce 2005. Po pár koncertech na severu Evropy a v okolí dostali příležitost zahrát si ve slavném hollywoodském Whisky and GO GO klubu.

Místní publikum si okamžitě získali svou energickou divokou sleazy show ve stylu Guns N´Roses. O čtyři dny později už seděli ve studiu Gilbiho Clarka (ex-člena kapely) a točili demo pod jeho přísným dohledem.

Po následném vyčerpávajícím turné po Evropě se Vains of Jenna vrátili zpátky do USA, kde si jich všimnul Bam Margera z šílené televizní show Jackass, který s nimi na místě uzavřel kontrakt a natočil jim debutový klip přímo u sebe doma.

Od té doby kapela koncertovala po celých Spojených státech – třeba jako support na turné Poison a Ratt. Sdílela stage s takovými kapelami jako jsou Wednesday 13, The Donnas nebo LA Guns a celou řadou dalších.

Po třiceti měsících se VOJ znovu vydali do Evropy, kde odehráli naprosto vyprodané klubové turné. Na to pak navázali padesátkou společných koncertů s kapelou Dirty Penny po USA.

V březnu roku 2010 kapela ohlásila odchod frontmana Lizzyho Devinea, který byl okamžitě nahrazen skvělým zpěvákem a frontmanem Jessem Forte.

Vains of Jenna vyrazí na další evropské turné, v jehož rámci se zastaví už podruhé v Praze.

Na koncertě 16. října od 19:30 jim předskočí domácí formace Thunderbirds.

Vstupenka vyjde na 130 korun. Po skončení show v Klubu 007 na Strahově bude party pokračovat v Mighty Baru ve Vyšehradské ulici číslo 37.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze