Britští Hurts se v říjnu vrátí - do pražské Lucerny

  • Britští Hurts se v říjnu vrátí - do pražské Lucerny Fotogalerie (7)
    • 09.08.2011
    • Tisk

    Britské duo Hurts o uplynulém víkendu rozehřálo návštěvníky 11. ročníku multižánrového …

    Sdílejte článek:

Britské duo Hurts o uplynulém víkendu rozehřálo návštěvníky 11. ročníku multižánrového festivalu Sázavafest a už na podzim si jejich fanoušci budou moci úspěšnou formaci naživo vychutnat znovu. Zahraje totiž ve velkém sále pražské Lucerny.

Když kapela dosáhne takového úspěchu jako Hurts se šesti stovkami tisíc prodaných alb a stopadesáti koncerty ve čtyřiceti zemích, člověka napadne otázka: Kdy se jim to vlastně podařilo? Kdy se z nich staly hvězdy? Odpověď není jednoduchá. Takových momentů totiž v jejich kariéře bylo několik.

Byla to cena časopisu NME za Best New Band? Nebo to byl ten moment v Tokiu, kdy předváděli v jednom klubu své písničky muži jménem Jay-Z? Nebo když hráli pingpong s Nasem? Nebo po gratulacích první dámy Estonska, když vyprodali stadión pro několik tisíc lidí?

Jejich album Happiness vyšlo v září loňského roku a bodovalo v první desítce žebříčků v patnácti zemích. Dostalo platinu v Polsku, Švýcarsku a Německu. V Japonsku jsou Hurts úspěšnější než Kings of Leon.

A toho všeho dosáhli během jednoho roku od prvního koncertu v domovském Manchesteru v kostele sv. Filipa.

„Je to šílené“, říká Hutchcraft o jejich neuvěřitelném úspěchu. „Bizardní! Překonalo to nejmíň desetkrát naše očekávání.“

V Británii Hurts prodali 150 tisíc desek a kritiku některých šťouralů, že jsou vlastně takový “boy band” odrážejí s úsměvem. Byly doby, kdy oba skončili bez práce a v hlavě měli velký sen. Bez neuvěřitelného úsilí a vytrvalosti by úspěchu nikdy nedosáhli.

Sami Hurts ke svému úspěchu říkají: “Je to v podstatě nevysvětlitelné. Ale možná lidi oslovuje ta melancholie a smutek, které v našich skladbách slyší. V Německu jsou takové kapely populární. Vezměte si Placebo nebo Depeche Mode.”

“A je taky fantastické, jak oddané máme fanoušky,” říká pyšně Anderson.

“Je to taková pocta síle našich vizí,” pokračuje. “Lidé se s námi chtějí podělit o sen stát se tím, čím chceme být my. Muse mají třeba podobné fanoušky. Lidi, kteří po něčem zoufale touží. A to je dobré.”

V letošním roce ještě Hurts vystoupí v Belgii, Číně, Rusku, Izraeli, Dubaji, Singapuru a samozřejmě u nás, v České republice – už potřetí. Pomýšlejí i na nové album.

Teď je ale jejich prioritou vychutnat si úžasný uragán přízně fanoušků a dát jim na koncertech to nejlepší.

Hurts se po jarním vyprodaném vystoupení v Lucerna Music Baru vrací 8. října do Lucerny, tentokrát ale do jejího velkého sálu.

Vstupenky za 720 korun plus poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

www.informationhurts.com

www.myspace.com/ithurts

www.dsmacku.com

Hurts – Wonderful Life

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze