Ministry jsou zpátky - na příští rok je potvrdil Wacken

O uplynulém víkendu se odehrál kultovní festival Wacken Open Air na severu Německa. Už teď jsou známé první potvrzené hvězdy, které nabídne program jeho příštího už 23. ročníku v roce 2012.

K headlinerům jednoho z největších rockově-metalových festivalů na světě budou patřit znovuzrození Ministry, dále Scorpions, Hammerfall, Amon Amarth a Gamma Ray.

Wacken Open Air se v následujícím roce uskuteční v termínu od 2. do 4. srpna. Jeho návštěvníci se už teď můžou těšit také na kapely U.D.O. a Cradle of Filth, kteří byli nuceni kvůli zranění frontmana letošní vystoupení odvolat.

Rozlučkové turné industrial metalové formace Ministry pod názvem C-U-LaTour odstartovalo koncem března 2008 v severní Americe a jeho poslední zastávka se odehrála v červenci toho roku v irském Dublinu.

V průběhu vystoupení frontman Al Jourgensen několikrát zopakoval, že se jedná o vůbec poslední koncert Ministry. O lístky byl obrovský zájem, takže kapela nakonec v Dublinu odehrála koncerty dva.

V roce 2009 pak vydala živák Adios… Puta Madres na CD i DVD, který nabízí materiál pořízený právě na závěrečném turné.

Když se ještě před touto koncertní šnůrou Jourgensena ptali, jestli připouští reunion Ministry v následujích patnácti letech, odpověděl: „Neviděl bych to reálně. Hlavně… S kým bych se měl znovu dát dohromady. Já jsem kapela. Takže bych vlastně měl nejdřív udělat reunion sám se sebou. To je jedno, prostě ne. Vím, co budu dělat v následujících patnácti měsících. Navíc mám vydavatelství. Tam je spousta kapel, o které se musím postarat.“

Festival Wacken Open Air se poprvé konal v roce 1990 jako malá akce, na které vystoupilo pár lokálních německých kapel. Do roku 1998 ovšem vyrostl v jednu z nejzásadnějších položek na seznamu světových festivalů.

Obvykle se koná v osvědčeném termínu na začátku měsíce srpna, a to po dobu tří dnů. Vystupuje tu přes 70 kapel na čtyřech hlavních scénách a řadě menších pódií.

Wacken Open Air se může pochlubit i tím, že v posledních pár letech bývá dlouho dopředu vyprodaný.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze