McCartneyho dokument o 11. září bude mít už brzy premiéru

  • McCartneyho dokument o 11. září bude mít už brzy premiéru Fotogalerie (9)
    • 08.08.2011
    • Tisk

    Paul McCartney považuje koncert, který pomáhal uskutečnit po teroristických útocích 11. …

    Sdílejte článek:

Paul McCartney považuje koncert, který pomáhal uskutečnit po teroristických útocích 11. září 2001 v USA, za jeden z nejužitečnějších momentů své kariéry. Řekl to v souvislosti s přípravami na zářijové premiérové odvysílání dokumentárního filmu s názvem The Love We Make.

Černobílý dokument mapuje osobní cestu člena legendárních Beatles do poničeného města bezprostředně po útocích na Světové obchodní centrum.

Šest týdnů po atentátech pomáhal připravit benefiční akci Concert for 9/11. Dokument odvysílá televize Showtime 10. září v rámci proudu pořadů uváděných u příležitosti desátého výročí teroristického útoku.

„Postoj celého světa, Ameriky a New Yorku se tehdy změnil. Ve vzduchu se vznášely obavy a já nikdy předtím nezažil to, co v New Yorku,“ řekl Paul McCartney.

Koncert tehdy organizoval proto, aby pomohl New Yorku překonat strach. Při koncertu prý viděl, jak se emoce vyplavují skrz hudbu. „To je jeden z důvodů, proč hudbu dělám,“ uvedl.

Paul McCartney byl v době útoků v letadle, které muselo po úderech zůstat na newyorské ranveji. Několik následujících dnů tak musel zůstat na Long Islandu i on. Hned ho prý napadlo uspořádat pro toto americké velkoměsto koncert.

„Došel jsem k závěru, že je to magické… Jedna z věcí, na které jsem nejvíce hrdý, je, že se mi poštěstilo a že mám takovou profesi, která může pomoci léčit a pomáhat lidem spojit se s jejich emocemi.“

Dokument mimo jiné obsahuje scény, jak Paul McCartney zkouší na koncert nebo si povídá s Newyorčany v ulicích a v zákulisí.

Objeví se v něm i řada známých osobností, jako např. David Bowie a Mick Jagger, bývalý americký prezident Bill Clinton nebo herec Leonardo DiCaprio.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.