Toxique ve Francii uspěli

  • Toxique ve Francii uspěli Fotogalerie (6)
    • 11.07.2009
    • Tisk

    Toxique zabodovali na francouzském hudebním festivalu Europavox, připravují se na natáčení koncertního DVD. Mezitím však

    Sdílejte článek:

Toxique zabodovali na francouzském hudebním festivalu Europavox, připravují se na natáčení koncertního DVD. Mezitím však na ně čekají známé letní hudební scény v Čechách i na Slovensku.
Po velkém finále v únětickém Kravíně, kde zakončili úspěšné jarní turné DeToxToxique (22. května) si kapela odstěhovala gauč se stolkem a dalšími nezbytnými proprietami na francouzský hudební festival Europavox (Clermont-Ferrand, konec května). „Přijeli, byli viděni a zvítězili“, tak by se dal stručně charakterizovat jejich hudební výlet. Sklidili obrovský ohlas nejen ze strany posluchačů, ale i producentů. Slovy chvály nešetřili francouzští organizátoři, kteří Toxique charakterizovali jako nejaktuálnější a neúspěšnější kapelu z české delegace. A tak Toxique hned raději pozvali na podzimní evropský festival ve švédském Stockholmu.

**
V Belgii a Holandsku** už začínají posluchači místních rádií objevovat první singl Two Sides z alba Toxique (např. Radio Pajottenland, Helmond gaat Hollands, FM Brussel).

Tím však výčet aktivit toxických Toxique v čele s charizmatickou Klárou Vytiskovou nekončí.
Obývák si postaví na pódiích vybraných letních hudebních akcích, odskočí si i na Slovensko.

V hlavách však už plánují natáčení jejich koncertního a vůbec prvního DVD. Termín je naplánován na začátek září, místo je známé a dnes již tradiční – Kravín v Úněticích. Jinak by vše mělo být velmi netradiční, avšak stále v duchu Toxique. Je nanejvýš pravděpodobné, že na něm už bude nějaká „vlaštovka“ i z plánovaného druhého CD, kterou však jejich příznivci už znají z koncertů.
Letní koncerty skupiny Toxique:

11. 7. Bojnice, Slovensko
15. 7. Óčko Music Club, Nadace Domov, Praha
17. 7. Motománie, Liberec
31. 7. Štěrkovna Music Open, Hlučín
31. 7. Mikulov
01. 8. Porciunkuli, Hostinné
14. 8. Rockshock, Vyškov
15. 8. Mezinárodný hudobný festival, Žiar nad Hronom, Slovensko
20. 8. Střelák, Praha
28. 8. Valdštejnská lodžie, Jičín

Následovat by mělo podzimní koncertní turné po Čechách i Moravě.

Více informací o kapele naleznete na www.toxique.cz a www.rgm.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.