Poslouchejte rádio na mobilu

Rychlé spuštění rádia

Spustit rádio
ABradio.cz na Facebooku

Nedělní koncert Primal Scream odstartují Little Barrie

Nedělní pražský koncert Primal Scream v KC Vltavská se nezadržitelně blíží. Pokud na něj míříte, může se vám hodit informace o tom, kdože pro tuto legendární kapelu zahřeje pódium.

Bude to tříčlenná formace z Londýna s názvem Little Barrie, kterou ovlivnila směsice nejrůznějších stylů včetně rhythm and blues, garage rocku, soulu a rock'n'rollu.

Little Barrie vznikli v Nottinghamu v roce 1999, takže nejsou na scéně žádnými nováčky. První singl „Shrug off Love“ vydali v červenci 2000.

Po přestěhování do Londýna v září toho roku kapela vydala další dva singly. O dva roky později potkala bývalého frontmana Orange Juice a autorsky plodného umělce a producenta Edwyna Collinse, se kterým nahrála svůj čtvrtý singl.

Ten byl pro pokrok a růst kapely nesmírně důležitý. Nadšený Collins Little Barrie nabídl, aby své první album We Are Little Barrie nahráli v jeho studiu West Heath Yard a sám ho také produkoval.Po turné po Evropě, Japonsku a Austrálii a několika koncertech v USA kapela začala nahrávat druhou desku Stand Your Ground s producentem Gorillaz Danem The Automatorem v Brooklynu a s Mikem Pelanconim v Británii.

Liltte Barrie vydali loni v prosinci v Japonsku a letos v Evropě nejnovější album King of the Waves, které bylo opět nahráno ve studiu West Heath Yard.

Naživo si je v roli supportu Primal Scream můžete užít už tuto neděli 7. srpna v KC Vltavská. Koncert začíná ve 20:00 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 710 korun plus poplatky, na místě vyjdou na 890 korun.


Související hudební novinky

Diskuze

Pro přidávání příspěvků do diskuze je nutné se přihlásit.
  • Zatím žádné příspěvky