Už dnes otvírá brány další ročník multižánrového Sázavafestu

  • Už dnes otvírá brány další ročník multižánrového Sázavafestu Fotogalerie (22)
    • 04.08.2011
    • Tisk

    Už dnes startuje v novém prostředí v areálu benešovského Zeleného ostrova 11. ročník Sázavafestu …

    Sdílejte článek:

Už dnes startuje v novém prostředí areálu benešovského Zeleného ostrova 11. ročník Sázavafestu. V rámci letošního programu se do neděle představí víc než 120 domácích i zahraničních účinkujících.

Zahajovací den v prostorách bývalých kasáren nabízí vstup zdarma.

„Jedná se o takové poděkování benešovským občanům a představitelům města za přijetí festivalu. Zdarma bude možné zhlédnout koncerty kapel, jako Basta Fidel, Sto zvířat, Rybičky 48, Wohnout i interpretů Jiřího Schmitzera, Václava Koubka, Ivana Hlase nebo Xaviera Baumaxy“, uvedl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Sázavafest se letos do Benešova přesouvá z dosavadního dějiště v Kácově na Kutnohorsku.

Pořadatelé přesun odůvodnili po loňských problémech s rozvodněnou Sázavou tím, že chtějí zajistit maximální bezpečnost pro návštěvníky. Loni kvůli vodě museli předčasně ukončit program na dvou z pěti pódií.

Alphaville – Forever Young

 

Festivalový areál se pro veřejnost otevře už dnes v 11 hodin dopoledne a bude v provozu do neděle. Stanové městečko se bude nacházet uvnitř areálu a za cenu od 200 korun na osobu nabídne i obchod se základními potravinami a drogerií.

V blízkosti areálu vznikne několik parkovišť. Cena za parkovné po celou dobu festivalu začíná na částce 220 korun. Celý areál bude vybaven vlastním vodovodem, sprchy mají obyvatelé stanového městečka zdarma.

Návštěvníci, kteří zvolí na festival cestu vlakem, můžou využít padesátiprocentní slevu. Vstupenky na celý festival na místě vyjdou na 1 200 korun. Sobotní vstupenka pak na 700 korun.

Novinkou pro občany Benešova a návštěvníky Sázavafestu je takzvané Městské pódium Sázavafest, které najdou přímo v centru na Masarykově náměstí. Tato scéna je pojata jako odpočinková a zaměřená hlavně na starší generaci.

V pátek a v sobotu na ní vystoupí Ponožky pana Semtamťuka, Generace rock, Český šraml Honzy Slabého, Ruce Nohy či Lahvátor.

The Subways – Rock & Roll Queen

 

Na letošním Sázavafestu vystoupí například německá elektropopová kapela Alphaville, manchesterští The Hurts a domácí dýdžejka Lucca ve společném projektu s kytaristou Michalem Pavlíčkem.

Z dalších zahraničních kapel jmenujme britské The Subways, jejich krajany Kosheen nebo Nouvelle Vague.

Dále se na několika pódiích vystřídají např. Chinaski, Nightwork, J.A.R. nebo Monkey Business a celá řada dalších.

Společný koncert v Benešově absolvují také Dara RolinsDanem Bártou. Stejně jako loni se na Sázavafestu představí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, tentokrát se slovenskou skupinou Cigánski Diabli.

Raritou bude koncert slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Půjde o její první vystoupení po mateřské dovolené a jediný potvrzený koncert v České republice.

Na letošním ročníku Sázavafestu nebude chybět dětský koutek, kde se o děti od dvou let bude starat pedagogicky vyškolený personál.

Jako každý rok je připraveno i autorské čtení, kterého se letos zúčastní Iva Lecká, Leoš Šedo a Michal Viewegh.

www.sazavafest.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.