Zucchero v Praze představí desku, na které se podílel Bono

Italský zpěvák, kytarista a skladatel Adelmo Fornaciari známý spíš jako Zucchero vystoupí 21. září v pražském Divadle Hybernia. Do české metropole se vrátí po čtyřech letech od své koncertní premiéry u nás v pražském Kongresovém centru.

Zucchero představí hlavně skladby z loňské desky Chocabeck, ke kterým doplní své největší hity.

Na zatím posledním studiovém počinu s Zuccherem spolupracoval Brian WilsonBeach Boys a také BonoU2. Producentsky se na něm podíleli Don Was a Brendan O'Brien.

Vstupenky na jediné vystoupení Zucchera v České republice půjdou do prodeje ve čtvrtek 4. srpna prostřednictvím sítě Ticketportal. Ceny se budou pohybovat v relacích od 990 korun.

Zuccherova tvorba čerpá z blues i rocku s využitím elektroniky. „V Itálii mi říkají bluesman, protože blues je můj nejoblíbenější styl. Ale není to stoprocentně správně, protože kombinuji černou a středomořskou hudbu,“ uvedl při své předchozí návštěvě Prahy interpret.

Autor hitů „Mama“ nebo „Diamante“, kterého proslavil i duet s Paulem Youngem „Senza Una Donna“, má na kontě bezmála dvě desítky alb a spolupráci s umělci zvučných jmen jako jsou Eric Clapton, Sting, Elton John či už zesnulý Luciano Pavarotti.

Pětapadesátiletý Zucchero se narodil 25. září v italském kraji Reggio Emilia. Přezdívku (v překladu cukr) mu už jako stydlivému a roztomilému školákovi dali jeho učitelé. Později z rodné země přesídlil do USA.

Do čela hudebních žebříčků se prosadil v roce 1987 deskou Blue's. Do dnešního dne prodal přes 40 milionů desek.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze