Po Bezdězu se festivaly na hradech přesunou z Čech na Moravu

  • Po Bezdězu se festivaly na hradech přesunou z Čech na Moravu
    • 03.08.2011
    • Tisk

    Akce České hrady.CZ zakončí sérii festivalů v české části republiky o nadcházejícím …

    Sdílejte článek:

Akce České hrady.CZ zakončí sérii festivalů v české části republiky o nadcházejícím víkendu na hradě Bezděz. Prozatím ho v Rožmberku nad Vltavou, Točníku, Švihově a Kunětické hoře navštívilo už 24 tisíc lidí.

Festivalové návštěvníky 7. ročníku jedné z největších tuzemských kulturních přehlídek neodradil na poslední zastávce na Kunětické hoře ani déšť. Přišlo jich tam šest a půl tisíce a všechny koncerty proběhly podle plánu.

Tento pátek 5. srpna otevře poslední českou zastávku „hradního hudebního turné“ v 19 hodin Tomáš Klus, hned po něm vystoupí Tata Bojs, sobotní program zahájí na hlavním pódiu koncert Vypsané Fixy, po ní vystoupí Wohnout.

Českou část festivalu uzavřou Support Lesbiens, následně se festival promění v Moravské hrady.CZ a odstartuje moravskou část v Hradci nad Moravicí.

Bezděz jako pátá zastávka osmitýdenního hradního českého a moravského turné otevře své pomyslné brány 5. srpna v 18 hodin. Páteční večer vyvrcholí koncertem svérázného herce a zpěváka Jiřího Schmitzera. Chybět nebude tradiční a oblíbený páteční karneval masek v prostorách hradu, každou masku organizátoři odmění dárkem a v průběhu večera vyhlásí tu nejlepší.

V sobotu 6. srpna se v podhradí rozezní dvě festivalová pódia. Areál se otevře v 11 hodin. Na hlavním pódiu nebude chybět ani kapela Kryštof, která tentokrát vystupuje v deset hodin večer.

„Na Bezděz jezdíme rádi, kromě místních fanoušků za námi jezdí na tento hrad i kamarádi z Prahy, je to jen hodina autem a festival je navíc na krásné louce obklopené lesy hned pod hradem,“ říká Richard Krajčo. Atmosféra koncertů v těsné blízkosti hradů je jedním z velkých lákadel festivalu, který v loňském roce navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí.

Návštěvníci mají v ceně vstupného zdarma zahrnutou i prohlídku hradů, vedle kterých je možné využít také zdarma stanové městečko. Vybrané památkové objekty jsou často přímo na cyklotrasách a v areálu festivalu je možné uschovat si kola i zavazadla. Už několik let festival spolupracuje na podpoře cykloturistiky s lidmi z projektu Kolo pro život.

Letos poprvé se organizátoři pustili do spolupráce s Národním památkovým ústavem za účelem ještě většího zviditelnění památek, na kterých se festival koná. Propojení kultury a exkluzivity českých hradů je totiž jedním z hlavních cílů festivalu. A protože je o návštěvu hradů s prohlídkami během festivalu velký zájem, je dobré rezervovat si jednotlivé prohlídky předem nebo hned po příjezdu na festival.

Kromě fanoušků hudby, obdivovatelů historie nebo cyklistů patří festival taky dětem. Hlavně jim hraje na hradech formace Kašpárek v rohlíku, se kterou často zpívá i MárdyVypsané Fixy. Ta je na hradech také pravidelným bodem v programu.

Organizátoři myslí i na fanoušky hip hopu, pro které na festivalu zpívá Vladimír 518 – letos nově za doprovodu zpěvačky Terezy Černochové.

Jako další na poslední zastávce Českých hradů.CZ vystoupí například Sunshine, Skyline nebo Divokej Bill.

V těsné blízkosti historických památek na Moravě, kam se festival přesune 12. srpna, bude možné slyšet třeba Nightwork, které kvůli nemoci zastoupila na Kunětické hoře kapela Chinaski a úplně poslední na závěr soboty 27. srpna přesně o půlnoci zahraje Divokej Bill.

Vstupenky za zvýhodněnou cenu jsou v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a 400 korun na sobotní. Je možné je pořídit i ve formě e-tickets přes internet. Na místě lístky stojí 250 a 450 korun.

www.ceskehrady.cz

www.moravskehrady.cz

www.hradycz.cz

Divokej Bill – Síť

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.