Cena vstupenky na Sázavafest klesá!

  • Cena vstupenky na Sázavafest klesá!
    • 10.07.2009
    • Tisk

    Pořadatelé Sázavafestu krátce po odhalení kompletního line-upu letošního ročníku snižují od 10. do 20. července cenu vstupenek o 200 korun. Právě uveřejnění celého čtyřdenního programu festivalu na internetových stránkách www.sazavafest.cz zvedlo nebývalý zájem o vstupenky. Čísla z předprodejů ukazují dvojnásobnou cifru než loni.

    Sdílejte článek:

*
*

*„Lidé zareagovali úžasně. Ačkoliv jsme dali na náš web line-up až po zvýšení ceny vstupenek na 1 200 korun, v jejich nákupu nepolevili. Naopak. Vstupenky za 1 000 korun jsou odměnou právě pro tyto lidi a jejich kamarády, se kterými by rádi přijeli do Kácova. Už teď je jisté, že dorazí rekordní počet návštěvníků,“*řekl ředitel festivalu Pavel Kloupar, který se v úterý 7. července vrátil z cest po evropských festivalech, s jejichž organizátory si předával zkušenosti.
Sázavafest je v roce 2009 největším tuzemským festivalem s několikadenním programem. Pořadatelé současně s informací o zlevněném vstupném ujišťují, že cena jednoho lístku nepřesáhne 1 200 korun ani na místě. Pro náročnější návštěvníky je do předprodeje nasazena i limitovaná edice VIP vstupenek za 1 800 korun, které na místě vyjdou na 2 500 korun. Držitelé této vstupenky budou moci využívat například VIP kemp, poskytující více prostoru a VIP zónu s barem, kam rádi zavítají i účinkující z backstage. Do prodeje byly k radosti všem fanouškům Jimmyho Somervilla nasazeny i vstupenky pouze na sobotu 1. srpna, které také zůstanou v prodeji až do zahájení festivalu, a sice za cenu 550 korun. V Kácově budou o 100 korun dražší.
Mezi 150 účinkující­mise na festivalu ve středočeském městečku Kácov představí od 30. července do 2. srpna bezmála dvě desítky zahraničních hostů v čele s Američanem Mobym. Právě na Sázavafestu proběhne i historicky první vystoupení skotského zpěváka Jimmyho Somervilla. Na návštěvníky letos opět čeká velmi pestrá žánrová dramaturgie, která společně s malebným prostředím na břehu Sázavy dělá několikadenní open-air festival v České republice jedinečným. Se zájmem o spolupráci se na vedení Sázavafestu obracejí i dramaturgové prestižních zahraničních akcí.

Kromě prvního hesla „multižánrovost“, uctívají pořadatelé Sázavafestu i heslo „multikulturnos­t“. Na festivalové fanoušky kromě hudby čeká například i autorské čtení Michaela Viewegha z připravovaného románu Povídky o lásce, nebo divadlo a tanec. „Sázavafest představil ucelenou divadelní a taneční dramaturgii v rámci festivalového programu poprvé v loňském roce. Letos již s vlastním prostorem, určeným pro divadelní a taneční soubory i sólové performery, se program ještě rozšířil. V prostoru Salla Terrena uvidí návštěvníci festivalu pohybové divadlo, africký tanec, kabaretně-divadelní formu pořadu Na stojáka, moderní tanec, pouliční divadelní formy, dokonce i divadlo v Trabantu a ohňovou show. Program bude proložen i několika hudebními vystoupeními,“ uvedl Petr Bergmann, který má na starost dramaturgii speciálního prostoru Salla Terrena.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze