Rock Café Contest

  • Rock Café Contest
    • 22.01.2007
    • Tisk

    V klubu Rock Cafébyl zahájen šestý ročník soutěže mladých kapel – Rock Café Contest, který si buduje svou tradici již od roku 2001. Odehrává se každý poslední pátek v měsíci po dobu jednoho roku. V každém kole účinkují tři kapely a po třech kolech se koná tzv. Malé finále. V něm se utkají vítězové kol předešlých. Rok uteče jako voda a soutěž pak vyvrcholí tzv. Večerem tříkrálovým (6.1.). Tento vrcholný večer spolu soutěží vítězové tří Malých finále.

    Sdílejte článek:

Soutěž je po pěti letech velice oblíbená a je také jasné proč. No řekněte sami. Skvělou příležitost, zahrát si ve velkém, prestižním klubu, před publikem dychtícím po nových tvářích koukajících z plakátů a obalů alb, si nechá ujít jen málo kapel. Contest však není jen příležitost pro mladé kapely bez vydaného alba, ale také velmi dobře slouží k pobavení publika, které se prostřednictvím hlasování může aktivně zapojit do soutěže a ještě pak být zařazeno do slosování o věcné ceny. Vstup bývá pouhých 50 Kč, takže o ječící dav většinou nebývá nouze.

První kolo šestého ročníku proběhne 26. ledna a jako soutěžící kapely jsou ohlášeny skupiny Absent Lovers (www.absentlovers.com) rocková partička s grungeovými rytmy, brněnští brit-popeři Add Syndicate (www.addsyndicate.com) a kroměřížští My Wave(www.mywave.unas.cz). Dalšího základního kola se zúčastní kapely Final Fiction (www.finalfiction.cz), Nenie(www.nenie.com), a již docela známá kapela Kónický Sekretář. Další začínající kapely se ještě mohou přihlásit na stránkách Rock Café.

Loňský ročník Contestu již dokázal potvrdit prestiž oné soutěže, jelikož na koncerty (hlavně na ty finálové) chodilo velké množství lidí a skandováním si většinou vynucovali další a další přídavky po leckdy zaskočených kapelách. Velkého finále se loni zúčastnily kapely No Heroes, Five O'Clock Tea a The Carve. Vedle nich na sebe ještě velmi upozornily kapely jako L*RU, Eternal Fire, Crossband, WooDoo nebo Ticho De Pre Cupé Band.

Uvidíme, co nám přinese šestý ročník, ale vzhledem ke zkušenostem z těch předchozích to bude jistě nejedna velmi slušná kapela.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.