Na Trutnově vystoupí Head z Kornů i Tichá dohoda

  • Na Trutnově vystoupí Head z Kornů i Tichá dohoda Fotogalerie (26)
    • 01.08.2011
    • Tisk

    Trutnov Open Air Festival oznamuje další potvrzené hvězdy. K Iggymu Popovi přibyl Brian Head Welch, zakládající člen kapely Korn, a přijedou také obě Nohy, německá i česko-brazilská.

    Sdílejte článek:

Po dlouhých osmi letech tu výjimečně vystoupí kapela Tichá dohoda. Setkání okoření i The Dhol Foundation, trutnovským publikem milovaní šamanští bubeníci. Poprvé v historii festivalu přijede čtyřicetičlenný symfonický orchestr.

Brian „Head“ Welch v roce 2005 přijal křest v Jeruzalémě a své křesťanské přesvědčení vtěluje do tvorby své současné kapely, ze které je cítit jasný rukopis rodných Korn.

Jeho koncertem pořadatelé navazují na sérii tvrdých kapel jako Sepultura, Soulfly, Fear Factory, Motörhead nebo loňští Arch Enemy, které v Trutnově vystoupily v minulosti a paradoxně sklidily na multižánrově zaměřeném festivalu s undergroundovými kořeny velký úspěch.

I v tom je kouzlo trutnovského festivalu, který je známý hlavně svou specifickou atmosférou a osobitou dramaturgií, historií i zajímavými návštěvami, včetně bývalého prezidenta Václava Havla, který se v roce 2008 stal jeho náčelníkem.

Na festivalu dále vystoupí dvě kapely se stejným jménem N.O.H.A. Jenže jedna má přívlastek Noise of Human Art a druhá Circus Underground.

V jedné kapele, N.O.H.A. – Noise of Human Art, zpívá tvář původní kapely, Minerva, v té druhé, N.O.H.A. – Circus Underground, zůstalo rytmické jádro a objevily se dvě nové brazilské zpěvačky. „Jedna N.O.H.A. zahraje v pátek, druhá v neděli, ať je čas na uzrání v duších našich spiklenců,“ doplňuje k tomu Martin Věchet.

Tichou dohodu nebylo možné slyšet dlouhých osm zim! Základní kámen k tomuto vystoupení byl položen jedním náhodným setkáním v horách a loňským koncertem kapely Dana „Sutterhanda“ Šustra 2Wings. Pod hory přijedou tito hoši se squaw v popředí na jediný koncert, aby se opět odebrali do krajin mlčení,“ uvádí ke koncertu Martin Věchet.

Tichá dohoda oslaví letos na podzim 25 let a na Trutnově zahraje ve své poslední sestavě. Tvoří ji zakladatel a skladatel kapely Dan Šustr, zpěvačka Blanka Šrůmová, bubeník Vendy Šváb a basák Michal „Sherry“ Šerák. Své poslední regulérní vystoupení takto odehráli v roce 2003 na slovenském festivalu Hodokvas.

The Dhol Foundation svou show vždy rozhýbou celý trutnovský amfiteátr a promění ho v jeden velký pulzující organizmus a tančící kmen spiklenců. Jejich lídr Johnny Kalsi o festivalu v roce 2005 prohlásil: „This Place has certain magic. You can feel it in the air!“ Indicko pakistánští bubenící žijící v Anglii se v roce 2008 rozhodli z trutnovského vystoupení natočit živé DVD a přivezli s sebou celý filmový štáb.

„Hotový film kapela přiveze na letošní setkání, kde bude k mání u Geronimova teepee,“ říká k tomu Martin Věchet. Poznávacím znamením The Dhol Foundation je rytmus, tradiční bubny dhol ve spojení s moderní, ať už akustickou, nebo elektrickou technikou. „The Dhol Foundation jsou jednou z kapel, které již neodmyslitelně k Trutnovu patří, poznamenali jeho historii i vývoj a přičinili se o to, že se z něj stalo poutní místo,“ říkají k tomu pořadatelé.

Naprosto výjimečné vystoupení, které volně navazuje na koncerty těles jako Bambini di Praga bez tehdy zakázaného a dnes z vězení čerstvě propuštěného sbormistra Bohumila Kulínského nebo loňskou návštěvu Melody MakersOndřejem Havelkou, nabídne plnohodnotný symfonický orchestr.

„Bude to další ze křtů na tolerantní podhorské půdě. Nebude se jednat o žádný výchovný koncert a věříme, že hudba symfonického orchestru se dotkne mnohých srdcí a prohloubí o několik krůčků bojovnických mokasín naše hudební poznání. Je to první festivalová vlaštovka k rozšiřování dalších hudebních světů a obzorů,“ říká k tomu Martin Věchet.

Iggy Pop – Lust for Life

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.