Eurotrialog nabídne punk, alternativu i umělce z Islandu

  • Eurotrialog nabídne punk, alternativu i umělce z Islandu Fotogalerie (16)
    • 28.07.2011
    • Tisk

    V srpnu se v mikulovském amfiteátru na festivalu Eurotrialog potkají stálice alternativní scény …

    Sdílejte článek:

V srpnu se v mikulovském amfiteátru na festivalu Eurotrialog potkají stálice alternativní scény i nové klubové objevy. Pořadatelé tentokrát pozvali třeba dočasně obnovenou Půlnoc, Visací zámek a znovu koncertující Vltavu.

Až z Islandu přijede akustická kapela Árstídir. Zajímavostí budou koncerty na střeše Dietrichsteinské hrobky, kde hudební zážitek umocňuje krásný výhled na město a okolí.

Eurotrialog se snaží odlišit od ostatních festivalů neobvyklou dramaturgií. Ta se vyhýbá střednímu proudu. Nabízí rodinnou atmosféru a zvláštnosti, které se neopakují na žádné jiné přehlídce. Každoročně do areálu pod kopcem Turold přijíždí asi 2 tisíce lidí.

Festival vznikl v roce 1999 jako místo setkávání protagonistů alternativní scény z České republiky, Slovenska a Rakouska. Mikulov se svou polohou pro podobnou přehlídku nabízel.

„Jednoho dne mě napadlo, že nebudeme jezdit pořád tam a zpátky, ale že se potkáme uprostřed cesty. A tak vznikl Eurotrialog. Festival na pomezí tří států,“ uvedl organizátor Romek Hanzlík, bývalý člen skupiny Už jsme doma.

U začátků přehlídky stál také Michal Kaščák, dnes pořadatel obřího slovenského festivalu Pohoda.

Eurotrialog letos 19. srpna zahájí islandští hosté, kteří hrají hudbu na pomezí folku a popu. Šest mužských hlasů se proplétá ve specifické severské polyfonii, která staví harmonii na jiných principech než jsme zvyklí, a vytváří tak pocit mrazivého napětí.

Hvězdami pátečního večera jsou skupiny Dva, Půlnoc, Visací zámek a Tleskač.

Druhý festivalový den se na pódiu vystřídají třeba folkoví Žamboši, Vltava a ženská skupina Dybbuk. Zahraje taky kapela Kopir Rozsywal Bestar, znovuobnovená skoro po deseti letech. Tvoří ji členové Psích vojáků.

Na střeše hrobky letos zahrají legendy brněnské alternativní scény – v sobotu bubeník Pavel Fajt, v neděli přehlídku uzavře kytarista Vladimír Václavek.

Přesný program najdete na webových stránkách www.eurotrialog.cz

Visací zámek – Známka punku

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze