Faith No More se vracejí

  • Faith No More se vracejí Fotogalerie (14)
    • 17.07.2009
    • Tisk

    17. srpna v pražské Tesla Areně v 19:30 budeme svědkem návratu americké experimentální alternativní rockové skupiny Fait No More

    Sdílejte článek:

17. srpna v pražské Tesla Areně v 19:30 budeme svědkem návratu americké experimentální alternativní rockové skupiny Fait No More. V rámci Reunion turné se tato legenda po jedenácti letech vrací na světovou scénu. 
Faith No More přijedou ve svém nejslavnějším složení – Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson a Mike Patton. Jejich hudba kombinuje heavy metal, funk, hip hop, rock, soul i jazz, kapelou se inspirovala řada dalších slavných formací. Byli obdivováni kritiky pro svůj novátorský přístup i milióny fanoušků po celém světě.
Faith No More se rozpadli po sedmnácti letech existence na jaře 1998. I když se za uplynulé desetiletí množily zvěsti o možném návratu a kapela byla zasypávána prosbami fanoušků i promotérů, její členové nebyli v té době ani v pravidelném kontaktu, natož aby spolu probírali svůj comeback. V únoru 2009 však kapela nečekaně oznámila: „Po dlouhé době jsme se opět potkali a zjistili jsme, že čas nám pomohl získat odstup a nadhled nad společně strávenými roky. A i když to byla tenkrát tvrdá práce, ta muzika pořád zní skvěle. Až nyní jsme přišli na to, že jsme tenkrát asi něco dělali dobře“.
Svůj zatím poslední tuzemský koncert Faith No More odehráli v roce 1997 na festivalu v Trutnově. Jak tvrdí členové kapely: „Jsme pořád mladí, máme dostatek energie a nadšení pro pořádné koncerty. Nejsme vázáni u žádného vydavatelství a chceme nejen oživit minulost, ale i přidat něco nového. Obrazně řečeno – zadržíme dech a vrhneme se dolů z útesu – pustíme se do koncertování“. 1. června také vychází speciální kompilace jejich největších hitů a raritních nahrávek The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection.
Faith No More vznikli v roce 1981 v Kalifornii, tehdy ještě pod názvem Faith No Man. Debutové album We Care A Lot(1985) následovala deska Introduce Yourself (1987) a evropské turné. Album The Real Thing (1989) mělo velký úspěch a kapela si krátce zahrála na turné před Metallikou. Největší popularitu jim ale zajistila píseň Epicz roku 1990 především díky videoklipu na americké MTV. Následoval další úspěšný klip Falling To Pieces. V té době obdrželi také nominaci na Grammy, The Real Thing (1989) dosáhla na platinovou desku v USA a podobně dobře se prodávala po celém světě. Další album Angel Dust(1992) bylo také úspěšné. Ale King For A Day, Fool For A Lifetime (1995) již prošel v USA téměř bez povšimnutí.
Přestože v lednu 1997 vydali své šesté album Album of the Year, které podpořilo úspěšné světové turné, na jaře 1998 zakládající člen Bill Gloud rozeslal e-mail a fax, že „po 15 plodných letech Faith No More chtějí ukončit spekulace o svém rozpadu tím, že se skutečně rozpadnou. Je to rozhodnutí všech členů kapely…“ Dnes k tomu na webu uvádí: „Hudba Faith No More byla vždycky schizofrenní, stejně jako osobnosti jejích členů – ani kočka ani pes, ale něco jedinečného. Udržet sedmnáct let takto fungující formaci stálo obrovské množství energie a na konci se zdálo, že se všichni rozletí do opačných koutů vesmíru.“ Naštěstí to vypadá, že si k sobě v únoru 2009 členové opět našli cestu a že se mají fanoušci opět na co těšit.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal a Ticketpro v ceně od 740 do 1.190 Kč.
Více informací: www.fnm.comwww.myspace.com/faithnomore

Ochutnávka:
Faith No More – Epic Music:


Faith No More – Ashes To Ashes: 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.