High Jump - adrenalinový víkend třeba se Skyline se blíží

Hřiměždický lom nedaleko Příbrami nabídne příští víkend dva dny plné adrenalinu. 29. a 30. července se tam odehraje už 12. ročník otevřeného mistrovství republiky ve skocích do vody Highjump 2011.

A nepůjde ani z daleka výhradně o sportovní akci. Vystoupí plejáda známých kapel, připravená je řada doprovodných aktivit, kemping i skvělý relax v krásném přírodním areálu. Letošní ročník navíc ovládne světové reggae v podání skvělého Christophera McFarlanea.

Denní program nabízí profesionální exhibici a závod v extrémních skocích do vody z 12ti a 16ti metrové věže a 5ti metrové houpačky. V hlavních rolích soutěže se představí jak čeští borci, tak skokanská špička ze zahraničí.

Součástí skokanské přehlídky bude i nejbizarnější odvětví zvané splashdiving (pro představu a lidově „placáky“), jehož cílem není ladný dopad, ale naopak aby vystříklo co nejvíc vody. Splashdiving je oficiální sportovní disciplínou populární po celém světě.

Highjump dal domácím skokanům jedinečnou příležitost tréninku a závodu s mezinárodní konkurencí. Mezi pravidelné účastníky patří i nejmladší (teprve dvanáctiletý) Jan Slánský, který se účastní už od sedmi let.

Skyline – Hungover

 

Svůj velký comeback zažije 9 měsíců po porodu Lucie Absolonová, vítězka ME v cliffdivingu v roce 2005, trenérka Honzíka Slánského i dalších závodníků HJ.

Ze zahraničních sportovců dorazí například Blake Aldridge, účastník olympiády v Pekingu (8. místo v synchro skocích z deseti metrů), trojnásobný mistr světa ve splashdivingu Felix Hirt nebo držitel světového rekordu z roku 2010 v takzvaném prdeláči-kufru ze 40ti metrů Christian Guth.

Večer se Highjump promění ve venkovní festivalovou party s hudební produkcí na čtyřech scénách. Na hlavní Evropa 2 Stagei se blýsknou přední české kapely jako Skyline, Plexis, Navigators, Fast Food Orchestra, Gang ala Basta, Pipes and Pints či Indy KMBL.

Díky generálnímu partnerovi Budweiser Budvar, který letos významně podpořil nejen samotný závod, ale i hudební show, se Highjump 2011 poprvé ve své historii pochlubí opravdu hvězdným zahraničním headlinerem. Se svou kapelou bude programu vévodit světová reggae star z Británie Christopher McFarlane aneb Macka B.

Rozlehlé dějiště a zázemí Highjumpu naplňuje veškeré potřeby a pohodlí návštěvníků. Bezprostředně u lomu zaparkujete, postavíte stan a k dispozici vám je řada stánků nejen s občerstvením.

Během víkendu si užijete koupání v čistém žulovém lomu a relaxu v krásném přírodním areálu. Odvážní jedinci si můžou na vlastní kůži vyzkoušet „highjump“ nebo se zúčastnit doprovodných zábavních aktivit. Těšit se můžete na Pit Bike freestyle motokros, soutěž Highjump best babe, Nintendo herní stan i originální závod na surf prknech.

www.highjump.cz

Pipes and Pints – City By The Sea

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.