Na Znojemském vinobraní vystoupí Koller i Langerová

  • Na Znojemském vinobraní vystoupí Koller i Langerová Fotogalerie (14)
    • 21.07.2011
    • Tisk

    Znojemské historické vinobraní patří k nejvýznamnějším kulturním akcím v zemi. Každoročně se …

    Sdílejte článek:

Znojemské historické vinobraní patří k nejvýznamnějším kulturním akcím v zemi. Každoročně se na něm schází na 80 tisíc příznivců dobrého vína z celé České republiky, aby tu oslavili sklizeň vinné révy.

Letos se vinobraní uskuteční ve dnech 9. a 10. září. V rámci hudebního programu přivítá více než tisícovku umělců.

Ti vystoupí na deseti pódiích nebo stanovištích. Hlavními hudebními hvězdami letošního vinobraní budou Aneta Langerová a David Koller.

Návštěvníci se také můžou těšit na kapely Buty, Laura a její tygři, Hradišťan, Javory nebo na B Side Band s exkluzivními hosty Matějem Ruppertem, Terezou Černochovou a Romanem Dragounem.

Pátkem v roli moderátora provede Petr Rychlý, v sobotu pak Martin Dejdar.

Aneta Langerová – V bezvětří

 

Vedle umělců bude v hlavní roli na vinobraní pochopitelně víno. O kvalitní nabídku se postará VOC Znojmo, sdružení patnácti nejvýznamnějších vinařství ze znojemské vinařské podoblasti.

Znojmo je historickým klenotem Jihomoravského kraje a vinařství tam má obrovskou tradici. Historikové uvádějí, že první víno se do znojemské oblasti dostalo s příchodem římských legií. Vinobraní v současné podobě se poprvé konalo v roce 1967.

S výjimkou vynucených přestávek v době normalizace se Znojmo už 44 let těší na druhý zářijový víkend, kdy se oblékne do historického hávu, otevře své vinařské domy – mázhauzy a začne slavit.

"Posledních šest měsíců intenzivně pracujeme na tom, aby naše město druhý zářijový týden s otevřenou náručí přivítalo milovníky vína z Česka, Rakouska a Německa a abychom jim mohli nabídnout společně s kvalitním vínem, kterého je u nás dostatek, také kvalitní zábavu. Letošní ročník vinobraní chceme tématicky věnovat titulu Historické město České republiky,” říká starosta Znojma Zbyšek Kaššai.

Laura a její tygři – Anna se ztrácí

 

Titul letos Znojmu propůjčilo Ministerstvo kultury za příkladnou péči o historické památky.

“Při přípravě vinobraní jsme se proto zaměřili především na zkvalitnění historického programu, který je tradiční chloubou našeho vinobraní. Připravujeme věrnější historické ztvárnění, kvalitnější kostýmy, interaktivnější zábavu s dobovými prvky. Letošní historický průvod bude nejlepší v celé 44tileté historii vinobraní,” uvedl starosta.

Právě historický průvod Jana Lucemburského s chotí a doprovodem je jedním z vrcholů vinobraní ve Znojmě.

“Do průvodu zapojíme více než 300 postav v dobových kostýmech na koních i pěšmo. Chybět nebude ani obtloustlý bůh vína a nespoutaného veselí Dionýsos,” uvedla Kateřina Slavíková, která má na starosti historickou část programu letošního vinobraní včetně průvodu. “V celkovém pojetí budeme klást důraz na historickou věrnost, krásné kostýmy a kvalitu provedení. Doufáme, že diváky mile překvapí zejména zvukomalebnost celého průvodu."

www.znojemskevinobrani.cz

David Koller – Na mě zapomeň

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.