Nightwork jsou zvířata, a tak je zavřou do Zoo Praha

  • Nightwork jsou zvířata, a tak je zavřou do Zoo Praha
    • 13.07.2011
    • Tisk

    Pražská zoo bude mít na dva dny nový přírůstek. Příští neděli 24. a pondělí 25. července otevře …

    Sdílejte článek:

Pražská zoo bude mít na dva dny nový přírůstek. Příští neděli 24. a pondělí 25. července otevře unikátní krátkodobou expozici, ve které představí druh Homo sapiens, přesněji jeho „specifický poddruh Homo sapiens nightworki“.

Šestice členů skupiny Nightwork se tak pobytem ve výběhu zapojí do záchrany ohrožených druhů. Informovala o tom mluvčí Zoo Praha Jana Ptačinská Jirátová.

„V programu nebudou chybět komentovaná krmení či večerní vycházky, při kterých bude možné sledovat také soumračnou aktivitu zpěváka Vojty Dyka, kytaristy Jakuba Prachaře, klávesistů Františka Soukupa a Jana Maxiána, bubeníka Ondřeje Sluky a basisty Jakuba Antla,“ uvedla.

Celou akci završí 25. července v 17 hodin speciální „velmi tichý“ koncert Nightwork.

Cílem projektu je nejen šest příslušníků „Homo sapiens nightworki“ ukázat návštěvníkům zoologické zahrady, ale hlavně získat prostředky na ochranu ohrožených druhů živočichů.

Nightwork – Slunce v duši

 

Peníze např. z prodeje reklamních triček a dalších předmětů spojených s kapelou budou poukázány na sbírkové konto Pomáháme jim přežít. Z něho pražská zoo financuje třeba vybavení strážců pralesa v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky.

Finanční prostředky se použijí také na vydání a distribuci vzdělávacích a osvětových materiálů o gorilách v zemích střední Afriky. Prostředky z tohoto konta se už dříve použily na uhrazení části nákladů na transport koní Převalského do země jejich původního výskytu Mongolska.

„Stejně jako v případě ostatních živočichů i Homo sapiens nightworki ukážeme při jejich denních aktivitách a zájemci budou mít možnost zakoupit adopční certifikáty ve třech cenových kategoriích, takže kdo chce, může si třeba adoptovat Vojtu Dyka,“ dodala Ptačinská Jirátová.

Skupina Nightwork ovládla letošní předávání výročních Cen Anděl, když proměnila čtyři nominace. S albem Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa uspěla v kategoriích skladba roku, skupina roku a videoklip roku, ve všech případech se stejnojmenným hitem „Tepláky“.

Nightwork – Tepláky

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.