Twisted Sister dnes poprvé navštíví Českou republiku

  • Twisted Sister dnes poprvé navštíví Českou republiku Fotogalerie (28)
    • 14.07.2011
    • Tisk

    Ve Vizovicích na Zlínsku dnes startuje devátý ročník festivalu Masters of Rock. Centrem dění …

    Sdílejte článek:

Ve Vizovicích na Zlínsku dnes startuje devátý ročník festivalu Masters of Rock. Centrem dění je i letos areál likérky. Festivalem ale bude žít celé město. Připravují se hospodští, stánkaři, prodejci potravin a pochutin, policisté i obyvatelé asi pětitisícového městečka.

Díky Masters of Rock budou mít Vizovice na pár dní pětkrát víc obyvatel, než mají v průběhu roku.

Festival odstartuje už dnes a potrvá do neděle. Hlavní hvězdou jsou legendární američtí rockeři Twisted Sister.

V České republice, na Slovensku, ale ani v Polsku zatím nikdy nevystupovali. Na obřím pódiu, které v areálu vyrostlo v úterý, Twisted Sister zahrají v pátek od čtvrt na deset večer.

Hard rocková legenda dorazí do Vizovic už dnes. Bezprostředně po odehrání zítřejšího koncertu opustí festivalový areál a následující den ráno odlétá soukromým letadlem na festival Sonisphere do španělského Madridu.

Dalšími headlinery Masters of Rock 2011 jsou třeba Guano Apes, kteří by tu měli představit novinkovou desku, Halloween, Moonspell, Airbourne nebo Oomph!.

Guano Apes – Open Your Eyes

 

„Já hlavně oceňuji, že festival ve Vizovicích zůstal. Už jsme si tady na něj zvykli. Kdo chce, raději odjíždí mimo město, jiní se na něm pokouší vydělat, jiní si to jdou pořádně užít,“ řekl prodejce stylového oblečení Martin Vyskočil. Narážel tak mimo jiné na to, že moc nechybělo a Masters of Rock by z města, ve kterém se koná od první ročníku, odešel.

Nové vedení Vizovic, které vzešlo z podzimních voleb, totiž po pořadatelích původně chtělo až deset procent z tržeb za prodané vstupenky. Do té doby pořádající agentura Pragokoncert přispívala do městské kasy částkou 50 tisíc korun.

Rada města původní požadavek snížila asi na jedno procento tzn. na 250 tisíc korun. Ředitel agentury Jiří Daron to ale odmítl a radnici nabídl 100 tisíc korun. Zastupitelé nakonec schválili vyhlášku, kterou upravili poplatky z akcí, které se na území města konají, takže organizátoři akcí s účastí 15 001 a víc návštěvníky zaplatí do městské kasy právě oněch 100 tisíc korun.

Do města už včera přijížděli první fanoušci, stanové louky se pomalu zaplňovaly. Někteří návštěvníci si stan postavili dokonce už minulý víkend. „Očekáváme ještě přátele, tak jsme jim chtěli chytit místo. My pomalu nasáváme festivalovou atmosféru,“ komentoval Petr Šustáček z Plzně, který do Vizovic dorazil už v neděli. Hlavní nápor fanoušků organizátoři i policisté očekávají dnes, případně zítra.

„Mimořádná dopravní opatření začínají den před zahájením akce a končí jeden den po jejím skončení,“ upozornila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Denně se ve Vizovicích vystřídá zhruba 60 policistů. V noci budou mít policejní hlídky k dispozici termovize.

Guano Apes – Lords Of The Boards

 

Pro motorizované návštěvníky pořadatelé vyčlenili parkovací místa. Kvůli parkování budou také zjednosměrněny komunikace ze Zádveřic na Vizovice a z Těchlova na Slušovice. Není možné nechávat vozy odstavené na hlavní trase mezi Zlínem a Vizovicemi.

„Řidiče čeká bezpočet kontrol. Netajíme se tím, že naše hlídky budou často dělat namátkové dechové zkoušky. Jízdu pod vlivem alkoholu rozhodně nebudeme tolerovat,“ upozornila Bartíková.

Loni během festivalu policisté zastavili asi dvě desítky podnapilých řidičů. Jeden z nich nadýchal 2,5 promile. „Před jízdou si řidiči budou moci přijít sami zkontrolovat, jestli jsou střízliví. Jedna z našich hlídek jim bude k dispozici čtyřiadvacet hodin na křižovatce u Sokolovny i s detekčními trubičkami,“ dodala policejní mluvčí.

Policie taky vyzvala návštěvníky, aby si nenechávali ve stanech cennosti. Minulý rok zloději způsobili největší škodu jedné prodavačce, která si do karavanu vzala tržbu 150 tisíc korun za prodej piva. I když v karavanu spalo několik lidí, zloději z něj vzali všechny peníze, notebook i mobil.

Jedním z nejtragičtějších okamžiků Masters of Rock byla nehoda, která se stala hned první den festivalu v roce 2009. Osobní vlak, který projíždí v těsné blízkosti areálu, srazil čtyřicetiletou ženu a amputoval jí nohu. Loni policisté vyšetřovali požár čtyř aut v autoservisu ve Zlíně – Příluku. Vozy patřily jedné z taxislužeb, která měla zajišťovat dopravu právě ve Vizovicích.

Tři sestry – Pumpa

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.