Poslední koncert B.B. Kinga

  • Poslední koncert B.B. Kinga Fotogalerie (4)
    • 13.07.2009
    • Tisk

    Ve středu 15. července ve 20:00 zahraje v Tesla Areně největší bluesový kytarista všech dob B.B. King. Tato žijící legenda, král vládnoucí nejdéle

    Sdílejte článek:

Ve středu 15. července ve 20:00 zahraje v Tesla Areně největší bluesový kytarista všech dob B.B. King. Tato žijící legenda, král vládnoucí nejdéle ze všech panovníků, se vrací do Prahy říci své závěrečné Bye bye baby. Na svém posledním turné představí své nejnovější a zároveň poslední album.
Jeho vládnoucí období nepřekonal žádný jiný panovník na světě. Dodnes, ve věku 84 let, B.B. King stále nosí královskou korunu a titul nejlepšího bluesového kytaristy všech dob, stále vystupuje, zpívá a hraje fantastické blues s nehasnoucí vášní. Čas se na B.B. Kingovi nijak nepodepsal, kromě faktu, že je populárnější, více milovaný a významnější. Více než půl století Riley B. King, známý jako B.B. King, definuje blues celosvětovému publiku.
Od doby, kdy začal v roce 1940 nahrávat, vydal více než 50 alb. Krátce po jeho hitu č. 1 Three O'Clock Blues, B.B. vyrazil na turné a ještě se nezastavil. Průměrně odehraje 275 koncertů za rok. Z 23 nominací vyhrál 14 cen Grammy, především za nejlepší bluesové album. Pyšní se zlatými i platinovými deskami. Několik let po sobě byl oceněn americkými hudebními magazíny jako nejlepší kytarista roku. Je majitelem 4 čestných doktorátů, prezident USA ho roku 1990 ocenil významnou medailí za umění. Jeho vyznamenání nemají konce, s každým rokem přichází další.
Technika hry na kytaru B.B. Kinga je velice komplikovaná a propojená s delikátní, jemnou prací s jednotlivými strunami, vydávajícími přerušované, hlasité akordy s přesným rytmem. Technika hry na rockovou kytaru je velkou částí odvozená od stylu B.B. Kinga. Jeho šetrnost a jeho pečlivé zpracování každé noty bylo a je modelem pro tisíce hráčů na kytaru včetně Erica Claptona, Mika Bloomfielda, Alberta Collinse, Buddyho Guye, Freddie Kinga, Jimi Hendrixe, Otis Rushe, Johnny Wintera, Alberta Kinga a mnoho dalších. B.B. kombinuje tradiční blues, jazz, swing, mainstream pop a tím vzniká jeho jedinečný styl. Jeho zpěv je bohatě melodický a propojen se „zpěvem“, který vychází z jeho kytary.
„Když zpívám, v myšlenkách hraji na kytaru… a ve vteřině přestanu zpívat ústy a začínám zpívat skrze "Lucille“(kytara B.B. Kinga, která s ním koncertuje od roku 1949). Snažím se donutit lidi vidět, že jsme všichni bratři a sestry, stále na tom pracuji. Rudí, bílí, černí, žlutí, bohatí, chudí, my všichni máme „blues“. Ze své osobní zkušenosti bych rád řekl, především mladým lidem, jakékoli barvy pleti: Následujte své pocity a věřte jim, hledejte to, co chcete dělat a dělejte to a potom to praktikujte každý den ve vašem životě a udržujte navzdory překážkám a utrpení, které vás potká!"
Vstupenkyv před­prodeji Ticketportal a Ticketpro v cenách od 700 do 2 500 Kč.

Více informací na www.bbking.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.