Colours of Ostrava je letos nejdražší a nejpestřejší

  • Colours of Ostrava je letos nejdražší a nejpestřejší Fotogalerie (32)
    • 12.07.2011
    • Tisk

    Brány mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava se otevřou už tento čtvrtek 14. července ..

    Sdílejte článek:

Brány mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava se otevřou už tento čtvrtek 14. července ve čtyři hodiny odpoledne. Při svém desátém ročníku nabídne poprvé v historii více zahraničních než tuzemských kapel.

„Colours se vždy profilovaly jako přehlídka, kam jezdí návštěvníci objevovat zajímavou a vzrušující hudbu z celého světa. Jsem ráda, že letos se tato naše snaha díky nejnabitějšímu a nejdražšímu programu projevila i v počtech jednotlivých kapel,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Hned první den je toho důkazem: v 18.30 zahájí festival dvouhodinový souboj nejlepších balkánských dechovek Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Marković Orkestar, který teď s úspěchem objíždí Evropu.

Čtvrtek pak nabídne ještě třeba irské legendy Clannad, Public Image Ltd. bývalého frontmana Sex Pistols Johna Lydona, jazz hiphopové The Herbaliser nebo zpěvačku Santigold. První den také zahájí svůj program unikátní New York City stage např. s Rain Machine Kypa Maloneho z TV On The Radio, Royem Ayersem nebo Paramount Styles.

The Herbaliser – Goldrush

 

K hlavním hudebním lákadlům v dalších dnech patří Nick Cave s projektem Grinderman, Yann Tiersen, skladatel hudby k filmům Amélie z Montmartu nebo Good Bye, Lenin!, Salif Keita, zpěvák z Mali s nezaměnitelným hlasem, Brendan Perry, polovina dua Dead Can Dance, znovuobnovení hluční Swans, miláčci britské kritiky The Horrors, elektro-rockoví Apollo 440, fenomenální trumpetista Jon Hassell a celá řada dalších.

Prostě kapely a hudebníci ze všech koutů zeměkoule od Austrálie a Nového Zélandu, přes USA, Japonsko, Mali až po Kolumbii a všech možných hudebních stylů – world music, jazz, funk, rock, pop a podobně.

Nechybí samozřejmě ani česká scéna. Tu zastopí např. Tata Bojs, Monkey Business, Nightwork, Divokej Bill nebo bonbonky jako formace Sváteční pop, společný projekt Milana Caise a výtvarníka Petra Nikla či Lenka DusilováEternal Seekers.

Apollo 440 – Stop The Rock

 

Počet programových „položek“, které se letos odehrají do neděle na dvanácti venkovních i vnitřních scénách (například kostel, taneční klub, divadelní šapitó, knihkupectví, kino), se vyšplhal na bezmála 150. Kromě kapel mezi ně patří DJs, divadla, filmy, diskuse, workshopy, dětský program i exkurze po Ostravě nebo do pivovaru. Centrum Ostravy během Colours of Ostrava navíc ožije novým Festivalem v ulicích.

Čtyřdenní i jednodenní vstupenky budou letos k dostání také na místě od čtvrtka 14. července od 12ti hodin. Kdo by se rozhodl na poslední chvíli, nemusí se bát, že bude vyprodáno.

Zajímavosti letošního Colours of Ostrava:

• na festivalu je 5 km plotů

• 155 záchodů, 25 pisoárů (crossů), 2 záchodové kontejnery – víc než loni

• 120 výčepů

• 1 500 lidí zajišťuje chod festivalu, 140 osob čítá ochranka

• 2,4 km2 zpevněné plochy gumami

• 500 ručníků pro kapely

• 15 km kabelů v areálu

• 6 kamer sledujících možná úzká místa

• vlastní meteostanice

www.colours.cz

Grinderman – Go Tell The Woman

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.