Tonya Graves připravuje na konec září první sólovku

  • Tonya Graves připravuje na konec září první sólovku Fotogalerie (1)
    • 09.07.2011
    • Tisk

    Tonya Graves, kterou každý zná hlavně ve spojitosti s Monkey Business, vydá 30. září debutové …

    Sdílejte článek:

Tonya Graves, kterou každý zná hlavně ve spojitosti s Monkey Business, vydá 30. září debutové sólové album I'm The Only Me. Na vzniku alba, které už v rádiích reprezentuje pilotní singl 39 Reasons, americká zpěvačka spolupracovala s kytaristou Support Lesbiens Hynkem Tomanem.

Několik písní z chystané desky Tonya Graves zazpívala na svém dubnovém koncertě v pražském Paláci Akropolis.

„Přestože jsem se v poslední době často sólově věnovala jazzovým projektům, toto album jazzové nebude. Přinese mix různých stylů a hudebních vlivů, proto ho nemůžu žánrově přesně definovat. Můžu ale říct, že jsem s dosavadním výsledkem moc spokojená, a doufám, že posluchači si tuhle desku budou užívat stejně jako já,“ uvedla Tonya.

Rodačka z Peekskill ve státě New York vedle funkových Monkey Business zpívala s bigbandovým New Orchestra of Dreams Štěpána Smetáčka, Blues Bandem Luboše Andršta nebo tanečními Liquid Harmony. Objevila se i v projektu Kašpárek v rohlíku.

„Jakékoliv stylové pojmenování by v případě této desky bylo asi zavádějící, každá píseň je solitérem, který obstojí jak samostatně, tak v celku,“ řekl Hynek Toman ze Support Lesbiens, který je nejen autorem hudby, ale i producentem celého alba.

Album I'm The Only Me by mělo nabídnout i duet s Kryštofem Michalem a Matějem Ruppertem. Paralelně s přípravou alba se Tonya Graves začala naplno věnovat sólové koncertní činnosti.

Objevila se i jako herečka v televizním filmu Iguo-Igua nebo na filmovém plátně ve snímcích Obsluhoval jsem anglického krále, Satan přichází a Blízko nebe.

Tonya Graves pochází z pěti dětí. Od roku 1995 žije v Česku. Pracovala jako asistentka v International School of Prague, zpívat začala s Blues Bandem Luboše Andršta. Ke kapele Monkey Business se připojila po vydání jejího prvního alba Why Be In When You Could Be Out v roce 2000. Má dvě děti s hudebním publicistou Markem Gregorem. Podle bulvárních médií v současné době žijí odděleně.

Monkey Business – My Friends

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze