Rock for People trhal rekordy

  • Rock for People trhal rekordy Fotogalerie (17)
    • 07.07.2009
    • Tisk

    Hranici magických 25 000 unikátních návštěvníků pokořil letošní festival Rock for People již v neděli večer, před koncerty The Kooks a španělské úderky SKA-P. V pondělí večer, před napjatě očekávanými vystoupeními Bloc Party, Placebo a Underworld, se v areálu Festivalparku pohybovalo již 26 000 lidí.

    Sdílejte článek:

 
„Očekáváme, že do noci přibude ještě několik stovek fanoušků. I tak můžeme letošní ročník označit za rekordní. Co do programu, tak především počtu návštěvníků. A protože skoro osm tisíc lidí se pohybovalo i na Večírku pro nedočkavé, Rock for People měl letos i nejvíce festivalových dní – regulérní čtyři,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu.
Letošní Rock for People zahájily v pátek v noci ve velkolepém stylu koncerty formace Prohrála v kartách nebo jazzového trumpetisty Laca Decziho. Tento velikán světového jazzu přijel s doprovodnými hudebníky, za bicí usedl jeho syn Vajco a čtyři tisíce lidí na stanové scéně hudebníky nechtělo pustit z pódia. Sobotní den byl ve znamení spontánního koncertu vřelých Hadouken!, těžkotonážních Static-X, divokých králů lámaných beatů Freestylers a především Arctic Monkeys. Ti vystoupili nečekaně v pětičlenné sestavě a dokázali, že jejich výsostné postavení na světové kytarové scéně je podloženo hudebním umem a chytrými texty.
Během neděle početné publikum strhli neúnavní Therapy?, místy žoviální Mucky Pup a samozřejmě davoví klasikové Horkýže slížeDivokej Bill. Pro letošní ročník symptomatická byla noc se skvěle přijatými indie princi The Kooks a ska-punkovými SKA-P. „Procházel jsem areálem dvacet minut před koncem Kooks a měli plno. Ve stejnou dobu však bylo plno i na SKA-P, kterým zbývalo dvacet minut do vystoupení. Takže byly dva kotle pro kapely různých žánrů,“ popisuje situaci dramaturg festivalu Petr Fořt. Za skvostnou pak lze označit exhibici kytaristyKeziaha Jonese.
Závěrečný, pondělní den je ve znamení hvězdného kvarteta, které se plynule vystřídalo na hlavních scénách: Gogol Bordello, Bloc Party, PlaceboaUnder­world.

„Festival Rock for People pro nás ještě zdaleka nekončí. Fanoušci se mohou těšit na festivalový speciál pořadu t-music chart, který bude uvedený v premiéře již v pátek 10.července. Na webových stránkách www.t-music.cz budou rovněž k dispozici rozhovory s vybranými festivalovými umělci,“ doplňuje Zuzana Kadlečková, manažer sponzoringu společnosti T-Mobile.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.