V dubnu přijedou Rise Against

  • V dubnu přijedou Rise Against Fotogalerie (1)
    • 06.02.2007
    • Tisk

    Do českých zemí, respektive do pražského Lucerna Music baru, zavítá 23. dubna americká skupina Rise Against. Skupina, která dokáže neuvěřitelně organicky naplnit termín „melodický hardcore“.

    Sdílejte článek:

Kapela se dala dohromady v Chicagu v roce 1999. Od začátku se okolo ní tvořila aureola vyjímečného talentu. Důvodem je zaprvé smrtící nasazení souboru, co se týče živého vystupování – tvrdí, že koncertují 300 dní v roce. Za druhé mají jejich songy opravdu sílu, a to jak na koncertě, tak při poslechu studiových nahrávek, kde žádná skladba netrčí zbytečně a každá je hitovkou.

Skupina vydala už čtyři alba, první dvě z nich, The Unraveling (2001) a Revolutions Per Minute (2003) u firmy Fat Wreck Reocords. Potom se dostala pod křídla Universal Records, potažmo labelu Geffen. Zde jim vyšly další dvě nahrávky, Siren Song of the Counter Culture (2004) a nejčerstvější deska The Sufferer and the Witness (2006).

Skupina se dostala do zajímavé situace: Jako správní hardkorčíci jsou její členové dosti levicově orientovaní. Nicméně Geffen se zavázal, že ponechá hudebníkům stoprocentní kontrolu nad vším, co se kapely jakkoli týká. A tak se mohou zabývat politikou, propagací vegetariánství, podporou aktivit za práva zvířat a vůbec ctít hardcorovou etiketu pod křídly mamutí nahrávací společnosti.

V příštích dvou měsících budou Rise Against dělat předkapelu špičkovým My Chemical Romancena turné po Spojených státech a hned poté se vrhnou na Evropu, kde jim budou dělat doprovod The Bronx a Cancer Bats. Nenechte si ujít jejich pražskou zastávku, bude to stát za to!

Oficiální web kapely: www.riseagainst.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.