A Banquet představují klip, nový singl a zvou na pražský koncert

  • A Banquet představují klip, nový singl a zvou na pražský koncert
    • 29.06.2011
    • Tisk

    Kapela A Banquet přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný …

    Sdílejte článek:

Kapela A Banquet přinášející na českou hudební scénu vlastní styl zvaný Futu-roll vás srdečně zve na svůj poslední pražský koncert před začátkem léta – 30. června v Rock Café. Zároveň představuje svůj druhý videoklip, tentokrát k písni Gold Frames, a také letní singl Magic Eyes of May.

A Banquet si na jarní měsíce naplánovali nabité turné a názvem Let‘s Break The Monotony, během kterého, krom řady českých měst, zavítali i na Slovensko a do Polska a odehráli bezmála 30 koncertů. Poslední zastávkou turné bude 30. 6. pražské Rock Café. Pro tuto příležitost kapela připravila pro všechny studenty (a nejen je) speciální indie večírek – na párty ke konci školního roku a začátku léta zahrají společně s Bro's'n'Beasts, Pillow Fight z Plzně a slovenskými The Bright Eye. Klub bude otevřen od 19.30 a lístky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Rock Café za 100 Kč, na místě budou za stejnou cenu.

Během května A Banquet vydali letní singl Magic Eyes of May, který se okamžitě setkal s velkým zájmem fanoušků. Písničku je možné, jak už je u kapely zvykem, zdarma stáhnout jak z facebookového profilu skupiny (facebook.com/a­banquet), tak z oficiálních stránek (a-banquet.com) – stejně jako debutové EP Kiss the Night!.

A BANQUET – Freeze to Caress

V posledních dnech také kapela dokončila svůj druhý videoklip. Po prvním úspěšném videu k singlu Freeze to Caress přichází tentokrát A Banquet s videem ke skladbě Gold Frames. To bylo pojato jako protipól k tomu předcházejícímu – špinavě minimalistický klip vznikl ve spolupráci se slovenským fotografem a začínajícím filmařem Marianem Sickem a natáčel se doslova za běhu, v opravdových indie podmínkách – za jedno odpoledne se v Novém Mestě nad Váhom natočil materiál, střih a postprodukce se dokončovala online.

„Po koncertě v Bratislavě nám Marian napsal, jestli bychom nechtěli ‚spraviť klip‘ ke Gold Frames, v rozdílném duchu od Freeze. Protože se nám Marianovy fotky i videa líbí, dohodli jsme se a už za týden natáčeli po koncertě v Novém Mestě materiál. Všechno se zvládlo asi za tři hodiny a my vyráželi na další zastávku turné do Košic,“ vzpomíná Mathieu von A Banquet, zpěvák a kytarista kapely. Na výsledek se podívejte níže:

Nejbližší koncerty A Banquet:

30. 6. Praha – Rock Café

1.7. Chrudim – Festival Yanderov

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze