The.Switch dnes uvádí nové video v exkluzivní premiéře

  • The.Switch dnes uvádí nové video v exkluzivní premiéře Fotogalerie (8)
    • 27.06.2011
    • Tisk

    Formace The.Switch vznikla před patnácti lety a od té doby si pomalu ale jistě buduje status …

    Sdílejte článek:

Formace The.Switch vznikla před patnácti lety a od té doby si pomalu ale jistě buduje status velké kapely a špičky ve svém žánru. Ten by se dal označit jako hardcore crossover s prvky emo-hardcore.

Co tato škatulka vlastně zhruba znamená, snadno zjistíte na oficiálním bandzone profilu kapely. Aktuálně se tam v exkluzivní premiéře můžete podívat i na zbrusu nový videoklip k písni „Voda je zlá“, která pochází z posledního akustického alba OFF (2010).

The.Switch hráli v podstatě od svého vzniku až do loňského roku ve stálém složení Štěpán Šatoplet (zpěv, řev), Michal Novák (kytara), Pavel Sovička (basa), Tomáš Hejlík (bicí).

Prvním zásadnějším krokem bylo vydání EP Mutual Assured Destruction, které oslovilo nejen řadu fanoušků tvrdé muziky ale i hudební kritiky. Kapela sbírala první věrné fanoušky, vznikl první videoklip k písni „Závoj“.

Opravdu přelomovým se pro The.Switch stal rok 2004, kdy vyhrála hned dvě prestižní soutěže. Vítězstvím na Broumovské kytaře si čtveřice zajistila účast na prestižním festivalu Rock For People. Následovala výhra ve finále Jim Beam Music, díky které se nabídla možnost odehrát několik velkých koncertů s Davidem Kollerem a jeho Kollerbandem.

V tom roce navíc kapela vydala regulérní debutové album Beautiful, ze kterého pochází jeden z největších jejích hitů – píseň „Akvárko“. Ta je dodnes pro publikum vyžadovanou koncertní stálicí.

U příležitosti natáčení klipu právě na skladbu „Akvárko“ začala také plodná spolupráce s Petrem „Krávou“ Ledvinou, poloprofesionálním filmařem a režisérem tohoto i řady pozdějších videoklipů; například ke skladbě „Peruť“ z alba Svit (2006).

I s tímto albem The.Switch sklidili výrazné úspěchy… namátkou fantastické výsledky klipů v pořadu Superpomeranč na ČT 2, celostránkový profil a skladba na přiloženém CD v časopise FILTER, dvoustránkový profil v jubilejním 250. čísle časopisu Rock & Pop, rotace dvou singlů na rádiu Rockzone. Kapela se tak stala špičkou ve svém žánru, vytrvale koncertuje po celé České Republice a pokračuje v tvrdé práci.

V roce 2008 se The.Switch dostali mezi dvanáctku nejlepších kapel ze 4 tisíc přihlášených v mezinárodní soutěži Bodog Battle pořádané v Německu. Vznikla také první část trojdílné série Na dosah, druhý díl vyšel v roce 2009.

V roce 2010 pak The.Switch přišli se speciálním projektem: převedením repertoáru do akustické podoby za pomoci spřátelených muzikantů (Radek Škarohlíd z Hentai Corporation, Michal Šupák z Charlie Straight, David Weingartner z X-Left To Die a Ondřej Tyleček z Hyperion).

Vyprodaný koncert v Malostranské besedě sklidil nadšené kritiky a následovalo akustické album OFF, které je kompilátem toho nejlepšího, co dosud kapela vytvořila, v novém kabátě.

A když už se kapela pustila do nových postupů, rozhodla se pozměnit i sama sebe. Do skupiny přibyl pátý člen – Vanja z pražských post-hardcorových FDK. Společně s jeho druhou kytarou oživily zvuk formace využití elektroniky a nová technika, takže si na koncertech můžete vychutnat precizní zvuk na úrovni zahraničních kapel a emotivní atmosféru podpořenou českými texty.

Teď se The.Switch soustředí na přípravu třetí části Na Dosah, kde by měl dostat víc prostoru už zmíněný pátý člen, a zároveň přicházejí s videoklipem k písni „Voda je zlá“, který je malou ochutnávkou právě z alba OFF a zároveň pokračováním spolupráce s filmařem Krávou.

Klip vznikl během jednoho nedělního odpoledne v prostorách pražského metra a kromě samotných členů kapely si v něm zahráli i někteří fanoušci. Jak zní a vypadá nejnovější produkce jedné z nejlepších českých tvrdých kapel se tak můžete přesvědčit hned teď.

The.Switch – Voda je zlá

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.