Festival České hrady.cz láká

  • Festival České hrady.cz láká Fotogalerie (8)
    • 08.07.2009
    • Tisk

    Organizátoři festivalu České hrady.cz v rámci jubilejního pátého ročníku rozšiřují festival o další prázdninový víkend. Festival zahájí na Točníku během druhého prázdninového víkendu a přes Kunětickou horu, Švihov a Bezděz doputuje až na hrad Rožmberk.

    Sdílejte článek:

 
Program letos nabízí například exkluzivní vystoupení Divokýho Billa s Čechomorem, koncerty Chinaski, Wohnoutů, Monkey Business, Vypsané Fixy, Davida Kollera & Band, Sunshine nebo Dana Bárty & Illustratosphere. Dále vystoupí Gang Ala Basta, Niceland, Hentai Corporation, Jiří Schmitzer, Mother's Angels, Skyline, Sunflower Caravan,  TleskačneboVla­dimir 518 & Hugo Toxxx. Poprvé na festivalu zahrají bratři Ebenovéa vyroste třetí pódium s divadelním a hudebním programem pro děti i dospělé v režii Kašpárka v rohlíku. České hrady.cz se také zapojují do projektu Na kole za památkami a historií, pozvání na festival tak patří letos i cyklistům.
Památky, hudba, divadlo pro děti a cykoturistika – to jsou letos čtyři hlavní lákadla, která nabízí festival České hrady.cz během deseti dní v pěti českých regionech.„Přes­tože je ekonomická situace komplikovaná a financování festivalu stále složitější, podařilo se nám festival rozšířit do dalšího regionu a udržet loňskou cenu vstupného,“ říká jeden z organizátorů Michal Šesták.
Festival je koncipován tak, že v pátek od 18 hodinotevírá své brány přímo v hradních prostorách. Jako každoročně se pořádá páteční hradní karneval v maskách, z nichž nejlepší bude během večera odměněna. Sobotní program pak začíná už v 11 hodin a odehrává se většinou v podhradí na třech velkých pódiích.
České hrady.cz nabízí letos program pro celou rodinu. Popularita tzv. bejbypunkového uskupení Kašpárek v rohlíkuse zvyšuje, tedy organizátoři vyhověli přáním návštěvníků a v areálu festivalu letos s výjimkou hradu Kunětická hora vyroste v sobotu odpoledne Kašpárkovo městečko. V něm čeká ty nejmenší diskotéka s Djem Kashparkem a společně s rodiči pak mohou vidět kultovní kabaret, ve kterém pro tenktokrát vystoupí kromě jiných Márdi z Vypsané Fixy nebo Blanka Šrůmová.
Do ceny vstupného je zahrnuta cena lístku za prohlídku hradu, tu je však dobré pro velký zájem zarezervovat dopředu. Točník leží ve Středočeském kraji a patří mezi nejmladší, ale rozlohou největší hrady v Čechách, v jeho bezprostřední blízkosti se nachází Žebrák. Dominantou východočeského Polabí v rovinaté krajině je Kunětická hora, z jejíž věže je ten nejlepší výhled do okolí. Švihov je jediným festivalovým vodním hradem a je situovaný na rovném povrchu, který umožňuje postavení velké části areálu i během soboty přímo v hradních prostorách.Bezděz leží na Liberecku a v minulosti si jej oblíbil Karel IV., který nechal podle pověsti založit Máchovo jezero. V jižních Čechách leží hrad Rožmberk, známý snad každému díky postavě Bílé paní, jejíž dobrý duch se na hradě prý už několikrát zjevil.
Ve spolupráci s lidmi z Kola pro život, kteří se společně s festivalem zapojili do projektu Na kole za památkami a historií, vybudují organizátoři v areálech úschovny pro kola a zavazadla.
Vstupenky v předprodeji sítě Ticketstream za 170 a 350 Kč nebo přes e-tickets. Na místě za 200 a 400 Kč. Děti do 1 metru v doprovodu rodičů mají vstup zdarma. V těsné blízkosti všech hradů je možnost stanovánízdarma.

Místa konání:
10. 7. – 11. 7. Točník
17. 7. – 18. 7. Kunětická hora
24. 7. – 25. 7. Švihov
31. 7. – 01. 8. Bezděz
07. 8. – 08. 8. Rožmberk

Více informací: http://www.ceskehrady.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.