Akce na parníku v sobotu připomene Michaela Jacksona

  • Akce na parníku v sobotu připomene Michaela Jacksona Fotogalerie (83)
    • 23.06.2011
    • Tisk

    Na parníku Európé v Praze na Vltavě si v sobotu připomenou fanoušci krále popu Michaela Jacksona …

    Sdílejte článek:

Na parníku Európé v Praze na Vltavě si v sobotu připomenou fanoušci krále popu Michaela Jacksona dva roky, které přesně v ten den uplynou od smrti jejich idolu. Loď vypluje z přístaviště Na Františku v 17 hodin a znovu zakotví v 19:30.

Na lodi zazní hudba Michaela Jacksona, na jeho písně se bude tančit a účastníci si zahrají několik her.

„Je to sice smutné výročí, ale pro Michaela Jacksona smutek nebyl typický. Měl radost ze života a chuť si hrát, a proto chceme, aby se tam objevilo hodně z jeho radosti a spousta zábavy,“ uvedli pořadatelé.

Na palubě mají vystoupit Jacksonovi imitátoři a taneční skupiny, které tančí na jeho hudbu. Na loď se vejdou tři stovky pasažérů.

Loni k prvnímu výročí smrti Michaela Jacksona jeho čeští obdivovatelé zveřejnili plán vztyčit památník v pražských Letenských sadech. Zpěváka by měla připomínat jeho busta na dvoumetrovém sloupu, vytvořená sochařkou Kartákovou.

Michael Jackson – Billie Jean

 

Michael Jackson na Letné vystoupil v roce 1996, kdy tam zahájil své poslední světové turné HIStory.

Horní část památníku vyrobeného z pryskyřice s povrchovou úpravou imitující bronz má tvořit zpěvákova bronzová busta, dolní část o výšce přibližně 120ti centimetrů ozdobí reliéfy znázorňující významné okamžiky z Jacksonova života.

Před rokem ctitelé krále popu oznámili, že památník bude stát na místě do konce srpna, tedy do termínu zpěvákových nedožitých narozenin. Poté termín dokončení díla několikrát posunuli. Socha tam ale dodnes nestojí.

Proti záměru umístit památník na Letnou totiž protestovalo mnoho odpůrců. Někteří se připojili na Facebooku ke skupině „Sochu Michaela Jacksona na Letné nechci“. Teď je v ní zaregistrováno přes osm a půl tisíce lidí. Kritickými hlasy se netajili ani výtvarníci jako Jiří David nebo sochař David Černý. Projekt naopak podpořil tehdejší pražský primátor Pavel Bém.

Příznivci Michaela Jacksona přesto nepochybují o tom, že se památník na Letné objeví. Prý jim zatím brání blíže neupřesněné organizační potíže.

„Všechna povolení ale už máme,“ řekla koordinátorka projektu Helena Zvolská. Instalaci artefaktu nicméně hodlá tajit až do posledního okamžiku. „Nemáme potřebu, aby se zase zvedla vlna nějakých anarchistů na Facebooku,“ vysvětlila. Socha podle Zvolské bude na Letné stát nejpozději za pár měsíců.

Michael Jackson prodal přes 750 milionů alb a patří k nejúspěšnějším hudebníkům historie. Jeho deska Thriller z roku 1982 je nejprodávanějším albem všech dob. Zemřel 25. června 2009 v padesáti letech po předávkování sedativy. Jeho smrt šokovala svět a vyvolala novou vlnu zájmu o jeho hudbu.

Michael Jackson – Thriller

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.