Druhý ročník La Sophia se vydařil

  • Druhý ročník La Sophia se vydařil Fotogalerie (2)
    • 05.07.2009
    • Tisk

    Druhý ročník hudebního festivalu La Sophia, který se konal 27. června v Dolních Beřkovicích, byl nejen krásným zahájením letních prázdnin, ale posloužil zároveň k šíření myšlenek Občanského sdružení La Sophia.

    Sdílejte článek:

Poslední červnovou sobotu se otevřely brány zámecké zahrady v Dolních Beřkovicích už v dopoledních hodinách a na všechny přítomné čekal nejen pestrý hudební program v podobě hudebních či tanečních vystoupení, ale i skvělá show psích dovedností, malování na rozjásané dětské tváře, ukázky záchranářské a hasičské práce a mnoho dalších věcí a spousty dobrot. To vše pod ochrannými křídly jeho zakladatelky a předsedkyně správní radyYvetty Blanarovičové.
Už v jedenáct hodin dopoledne odstartovala program festivalu La SophiaYvetta Blanarovičová přivítáním všech přítomných. Letos jich dorazilo na dva tisíce. Během festivalu stačila představit finalisty soutěže Talent La Sophia, vysvětlit cíle a priority jejího občanského sdružení a poděkovat všem partnerům. Po obědě se moderátorského mikrofonu ujal Libor Bouček a se šarmem a vtipem doprovázel a uváděl každého vystupujícího. Všichni měli možnost „podupat“ si v rytmu flamenga se stejnojmennou taneční skupinou, děti přivítaly s nadšením Heidi Janků, Petru Černockou, Maxim Turbulenc, All X. Společně se pak zpívalo nejen na pódiu, ale i pod ním sJankem Ledeckým, Davidem Kollerem aPetrem Mukem.Příjemná byla i vystoupení Marca Pilla, Oskara Rozsy a skupin Santya Tradicion.
Pro většinu bylo ohromným zážitkem vystoupení finalistů a výherců****sou­těžeTalent La Sophia pro hudebně nadané děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin. Vystoupili – Jirka Samec z Jablonce nad Nisou, Štefan Pecha z Třince, Simona Csányiz Pyšel, Jitka Matiová,Milan Horváta naprosto fanstastická nevidomá dívka Kateřina Heráková z Klánovic, kteří byli víc než důstojnými „partnery“ účinkujícím velkým hudebním jménům české hudební scény.
Vstup volný byl pro všechny děti s vysvědčením ze základních škol a mladší. Dorazily i skupiny dětí z různých dětských domovů, kterým La Sophia zajistila i občerstvení na místě. Pro většinu z nich byl festival La Sophia velkolepý zážitek. Téměř všichni vystupující se dětem i po vystoupení osobně věnovali.
Zámek Dolní Beřkovice, v jehož areálu festival probíhal, získalo občanské sdružení La Sophia od rodiny Thurn und Taxis a jeho využití je určené výhradně aktivitám spojených s činností občanského sdružení. Časem by zde, z financí získaných jeho prostřednictvím, měla vzniknout Konzervatoř – European Music College, kde se budou hudebně vzdělávat děti ze sociálně slabého či jinak znevýhodněného prostředí a z již zmiňovaných cílových skupin.

Veškeré informace ohledně činnosti občanského sdružení La Sophia získáte na webových stránkách www.lasophia.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze