Druhý ročník La Sophia se vydařil

  • Druhý ročník La Sophia se vydařil Fotogalerie (2)
    • 05.07.2009
    • Tisk

    Druhý ročník hudebního festivalu La Sophia, který se konal 27. června v Dolních Beřkovicích, byl nejen krásným zahájením letních prázdnin, ale posloužil zároveň k šíření myšlenek Občanského sdružení La Sophia.

    Sdílejte článek:

Poslední červnovou sobotu se otevřely brány zámecké zahrady v Dolních Beřkovicích už v dopoledních hodinách a na všechny přítomné čekal nejen pestrý hudební program v podobě hudebních či tanečních vystoupení, ale i skvělá show psích dovedností, malování na rozjásané dětské tváře, ukázky záchranářské a hasičské práce a mnoho dalších věcí a spousty dobrot. To vše pod ochrannými křídly jeho zakladatelky a předsedkyně správní radyYvetty Blanarovičové.
Už v jedenáct hodin dopoledne odstartovala program festivalu La SophiaYvetta Blanarovičová přivítáním všech přítomných. Letos jich dorazilo na dva tisíce. Během festivalu stačila představit finalisty soutěže Talent La Sophia, vysvětlit cíle a priority jejího občanského sdružení a poděkovat všem partnerům. Po obědě se moderátorského mikrofonu ujal Libor Bouček a se šarmem a vtipem doprovázel a uváděl každého vystupujícího. Všichni měli možnost „podupat“ si v rytmu flamenga se stejnojmennou taneční skupinou, děti přivítaly s nadšením Heidi Janků, Petru Černockou, Maxim Turbulenc, All X. Společně se pak zpívalo nejen na pódiu, ale i pod ním sJankem Ledeckým, Davidem Kollerem aPetrem Mukem.Příjemná byla i vystoupení Marca Pilla, Oskara Rozsy a skupin Santya Tradicion.
Pro většinu bylo ohromným zážitkem vystoupení finalistů a výherců****sou­těžeTalent La Sophia pro hudebně nadané děti z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin. Vystoupili – Jirka Samec z Jablonce nad Nisou, Štefan Pecha z Třince, Simona Csányiz Pyšel, Jitka Matiová,Milan Horváta naprosto fanstastická nevidomá dívka Kateřina Heráková z Klánovic, kteří byli víc než důstojnými „partnery“ účinkujícím velkým hudebním jménům české hudební scény.
Vstup volný byl pro všechny děti s vysvědčením ze základních škol a mladší. Dorazily i skupiny dětí z různých dětských domovů, kterým La Sophia zajistila i občerstvení na místě. Pro většinu z nich byl festival La Sophia velkolepý zážitek. Téměř všichni vystupující se dětem i po vystoupení osobně věnovali.
Zámek Dolní Beřkovice, v jehož areálu festival probíhal, získalo občanské sdružení La Sophia od rodiny Thurn und Taxis a jeho využití je určené výhradně aktivitám spojených s činností občanského sdružení. Časem by zde, z financí získaných jeho prostřednictvím, měla vzniknout Konzervatoř – European Music College, kde se budou hudebně vzdělávat děti ze sociálně slabého či jinak znevýhodněného prostředí a z již zmiňovaných cílových skupin.

Veškeré informace ohledně činnosti občanského sdružení La Sophia získáte na webových stránkách www.lasophia.cz.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.