Rock for People bude součástí pokusu o světový rekord

Britský novinář a editor magazínu IQ Greg Parmley se rozhodl během rekordně krátké doby navštívit 26 evropských hudebních festivalů. I Česká republika mezi nimi má svého zástupce – Rock for People.

Do Hradce Králové má tento britský novinář a hlavně specialista na hudební byznys dorazit v rámci pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů – na návštěvu téměř třicítky festivalů si vyhradil pouhých 30 dnů.

Během této doby by měl navštívit 13 zemí. Svou festivalovou tour odstartuje tento pátek 24. června rovnou v Glastonbury, pokračovat chce směrem do Chorvatska a pak zase zpátky. Do rodné země se plánuje vrátit 23. července.

“Hledal jsem záminku, jak se dostat z kanceláře a strávit pár týdnů v sedle motocyklu. A když jsem pak spojil na mapě body s místy konání hudebních festivalů, byl cíl mé cesty jasný. Tolik festivalů se během jednoho měsíce nikdo navštívit ještě nepokusil. I když zřejmě existuje dobrý důvod, proč to tak je, rozhodl jsem se to změnit. Vždy jsem byl velký fanoušek hudebních festivalů, tak snad jsem to tentokrát příliš nepřehnal,” říká Parmley.

Nejdelší dobu by měl strávit na území Británie (6 festivalů) a Švýcarska (5 festivalů).

Pendulum – Watercolour

 

Hudební festivaly hrají v současné době důležitou roli na poli hudebního byznysu. V Británii představují cca 25 procent veškerých zisků z koncertů a jejich obrat se odhaduje na 546 milionů Eur. V Německu se v letních měsících utrží průměrně za vstupenky na festivaly kolem 340 milionů Eur, ve Francii stoupá počet festivalů obecně – ročně se jich tam koná na 3 800.

Po dobu festivalové cesty si Parmley povede deník, který bude možné sledovat na adrese: www.facebook.com/Ri­detoLive2011

Letošní Rock for People, na kterém vystoupí 140 kapel, 20 DJ´s a dvě desítky divadelních souborů a dalších „živých“ projektů, se v hradeckém Festivalparku koná od 2. do 5. července.

Kromě zahraničních hvězd v čele s My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats, Digitalism nebo The Streets jsou potvrzené i české kapely jako Tata Bojs, Kryštof (s derniérou aktuálního Kinoturné), Tři sestry, Vypsaná fiXa, Nightwork, Buty nebo Chinaski.

Nejlevnější červnové vstupenky za 1 590 korun jsou k dostání jen na festivalovém shopu.

Více informací na www.rockforpeople.cz

Bullet For My Valentine – The Last Fight

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.