Mystic Sk8 Cup 2011 slibuje návrat ke kořenům skateboardingu

  • Mystic Sk8 Cup 2011 slibuje návrat ke kořenům skateboardingu Fotogalerie (3)
    • 18.06.2011
    • Tisk

    Již 17. ročník legendárního závodu proběhne ve dnech 15. – 17. července 2011…

    Sdílejte článek:

Již 17. ročník legendárního závodu proběhne ve dnech 15. – 17. července 2011 ve Skateparku na Ostrově Štvanice v Praze. Závod je zařazen do série Světového poháru ve skateboardingu – World cup skateboarding 2011 (WCS) jako jedna z pouhých tří evropských zastávek v letošní sezóně (Itálie, Anglie, Praha).

Nejlepší světoví jezdci budou závodit v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick o .000. Dívky závodí pouze v disciplíně streetstyle o 2.500 USD. Závod se řídí pravidly kanceláře World Cup Skateboarding. WCS zajišťuje rozhodčí a zpracovává výsledky, které se započítávají do průběžného pořadí světového poháru ve skateboardingu.

Street a bowl je navržen pro vrcholný skateboarding Radkem Teichmannem z Mystic Constructions ve spolupráci s ikonami skateboardingu, jakými jsou Dave Duncan nebo Brian Patch. Street, bowl a tribuny pro diváky jsou zastřešené. „Na MSC je pro nás každoročně důležitá spokojenost jezdců, což nám pomáhá hostit i ta nejlepší jména světového skateboardingu. Proto stavíme streetstyle překážky podle posledních trendů tak, aby inspirovaly k výkonům, které posunují limity skateboardingu,“ říká Tomáš Rejman, šéf organizačního týmu závodu a zároveň dodává, že Mystic Sk8 Cup je profesionálními jezdci považován za prvotřídní světový závod a patří k oblíbeným prázdninovým akcím v Praze.

Na Mystic Sk8 Cup 2011 jsou zajištěni top jezdci z celého světa, očekáváme přibližně 150 profesionálů z cca 25 zemí. Mezi potvrzenými jezdci jsou například legendární Mike Vallely, jezdci ze stáje Volcom – Dustin Dollin, Chima Ferguson, Collin Provost a Aaron Suski z USA, Chris Pfanner, Peter Molec ze Slovenska, vítěz MSC 2005 Bastien Salabanzi z Francie a rovněž jezdci ze světového DC shoes týmu. Česko bude reprezentovat 20 nejlepších jezdců kvalifikovaných na základě průběžných výsledků Českého skateboardového poháru. České publikum bude zvědavé na jízdy Maxima Habance, loňského vítěze MSC v disciplíně streetstyle a Lukáše Daňka Mistra ČR ve skateboardingu v roce 2010.

V pátek se jede předkvalifikace streetstyle pro nekvalifikované evropské jezdce, z té postupuje 20 jezdců do sobotní kvalifikace. V sobotu se jede také kvalifikace v disciplíně bowl. Semifinále v obou disciplínách proběhne v neděli odpoledne. Finále v bowlu se jede v 17 hod. a ve streetu v 18.30 hod. Závody zakončí divácky oblíbená disciplína best trick kde se jezdci snaží odjet ty nejnáročnější triky. Předání cen a prize money bude po 20 hodině.

Nedílnou součástí Mystic Sk8 Cupu jsou jeho diváci, lokální i z celého světa, kteří díky své znalosti skateboardingu vytvářejí zcela jedinečnou atmosféru. Pro návštěvníky je kromě závodu připraven i bohatý doprovodný program (restaurace, bary, výstava umění, stánky se skateboardovým vybavením, živé koncerty a djs). Letos jsme poprvé umístili všechny doprovodné akce do Relax zóny, která bude propojena se streetem a bowlem velkoplošnou obrazovku ke sledování přímého přenosu závodů, takže deky a děti s sebou! Závod bude v sobotu a v neděli přenášen live na oficiálních stránkách www.mysticsk8cup.cz, kde můžete najít další informace včetně předprodeje lístků a programu.

Více informací naleznete na stránkách závodu – www.mysticsk8cup.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.