Goodfellas pokřtí své kalifornské album na Goodfestu

Karlovarská rocková kapela Goodfellas do lázeňského města přiveze své debutové album Robbery Blues. Desku natočila začátkem roku v kalifornském Sacramentu a pokřtí ho na festivalu Goodfest, který založila a pořádá.

Akce se odehraje na Sokolském vrchu 30. června. Hlavním hostem programu bude další z výrazných objevů tuzemské hudební scény – kapela Charlie Straight.

Goodfellas na natáčení alba spolupracoval americký producent Chris DiBeneditto, který si jejich tvorby všiml loni v létě a zaujala ho.

Podle jednoho ze členů kapely, Jana Anděla, tento producent stojí třeba za alby skupiny G Love & Special Sauce a spolupracoval také s Jackem Johnsonem a vydavatelstvím Brushfire Records.

„Zvuk, který jsme si z Kalifornie přivezli, bychom v Česku jen těžko hledali. Viděli jsme, jak vlastně vzniká přímočarost a suverenita amerických kapel,“ podotkl Anděl.

Čas strávený v USA využili Goodfellas beze zbytku a kromě natáčení desky Robbery Blues tam vytvořili i dokument o vzniku CD, který by měl mít premiéru na podzim.

Zároveň kapela zvládla jen za čtyři dny natočit videoklip k písni „Bobby Long“.

Vznikl v ulicích San Franciska, kde muzikanti přemlouvali k účasti a zpěvu kolemjdoucí. „Byli ochotní a nakonec jich v klipu účinkují asi tři desítky. Obvykle jim stačilo říci, že se objeví v televizi,“ dodal Anděl.

Skupina Goodfellas vznikla v roce 2007, když se dala dohromady při jamování v parku. Muzikanti se hlásí k pražské čtvrti Žižkov, protože z ní někteří pocházejí.

Goodfellas ve své hudbě kombinují kytarovou muziku s hip hopem, jazzem a blues. Před dvěma lety natočili kratší album Sweet And Lowdown.

Kromě karlovarského Goodfestu se v letní sezoně open-air festivalů objeví například na Sázavafestu v Benešově nebo United Islands v Praze.

Charlie Straight – Platonic Johny

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.