Kašpárek v rohlíku zve na novinkový Kefír festival

  • Kašpárek v rohlíku zve na novinkový Kefír festival Fotogalerie (22)
    • 16.06.2011
    • Tisk

    Dětem a jejich rodičům, kteří ani v dospělosti aspoň občas neztrácí dětské vnímání světa, je …

    Sdílejte článek:

Dětem a jejich rodičům, kteří ani v dospělosti aspoň občas neztrácí dětské vnímání světa, je určen „bejbypankový“ open air festival Kefír. Od 19. do 21. srpna ho v zámeckém parku v Lysé nad Labem uspořádají tvůrci projektu Kašpárek v rohlíku s agenturou Ameba production, která organizuje Rock for People.

Kromě Kašpárka v rohlíku v koncertní i kabaretní podobě se na scénách v areálu, který pojme pět tisíc návštěvníků, vystřídají desítky domácích i zahraničních kapel a divadelních souborů.

Vystoupí tu třeba Čechomor, Sto zvířat, Lenka Dusilová, Aneta Langerová a Vltava, z Francie přijedou Pink It Black, z Mexika Panteón Rococó a z Finska Värttinä.

Na speciální Večerníčkově scéně vystoupí herec Josef Dvořák, který dětem ležícím v postelích přečte pohádky o Maxipsu Fíkovi a Králících z klobouku.

Kašpárek v rohlíku byl už několikrát hostem Rock for People, jednoho z největších domácích letních festivalů. Jeho tvůrci si ověřili, že o spojení zábavy pro děti a jejich rodiče má malé i velké publikum zájem.

Aneta Langerová – V bezvětří

 

Projekt Kašpárek v rohlíku se vyvinul před pěti lety z kabaretního představení pro děti, které uvedlo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích.

„Neměli jsme žádné projektové nebo marketingové plány, byla to spontánní záležitost,“ řekl programový ředitel festivalu Kefír David Dvořák. Protože si děti písničky z představení zpívaly, vydali jim je na CD.

Deska se dobře prodávala, natočili proto druhou. Té se prodalo bezmála 10 tisíc kusů. Následovaly větší festivaly v Českém Brodě, představení u otáčivého hlediště v Českém Krumlově a vánoční koncerty v pražské Lucerně, které dětské „bejbypankové“ publikum vyprodalo za pár hodin.

„Teď na Kefíru Kašpárek může uskutečnit všechno, o čem snil a čeho ještě nedosáhl,“ míní Dvořák.

Kromě hudby a divadel na děti čeká spousta jiné zábavy: největší postel na světě, největší bicí souprava na světě, největší pískoviště a největší houpací síť i fotbalové hřiště s největším počtem balónů. Vyzkoušet si můžou i „zoo naruby“, kde budou v klecích dobrovolně zavřeni živí lidé. „Samy si budou moct z druhé strany vyzkoušet, jaké to je, když jsou v kleci a někdo na ně kouká,“ vysvětlil.

Podle Dvořáka lidi na jeho projekt kromě zábavných nápadů láká hlavně radost a nadšení, které sálá ze zúčastněných herců a muzikantů a snadno se přenáší na dětské i dospělé posluchače.

„Lidé vidí, že v tom není žádný kalkul. A nápadů máme pořád víc, než možností je uskutečnit,“ dodal Dvořák.

Čechomor – Proměny

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.