Hned první den Colours of Ostrava slibuje velké hvězdy

  • Hned první den Colours of Ostrava slibuje velké hvězdy
    • 16.06.2011
    • Tisk

    Line-up festivalu Colours of Ostrava bude letos nabitý hned od prvního dne. Už ve čtvrtek …

    Sdílejte článek:

Line-up festivalu Colours of Ostrava bude letos nabitý hned od prvního dne. Už ve čtvrtek 14. července v rámci jeho programu vystoupí hned několik velkých hvězd.

Zahrají irští Clannad, Public Image Ltd. s bývalým zpěvákem Sex Pistols Johnem Lydonem a celý program zahájí o půl sedmé večer dvouhodinový souboj balkánských dechovek Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Maković Orkestar.

O programu a dalších novinkách pořadatelé ve středu informovali na tiskové konferenci v Ostravě .

„Pro mě osobně je velkou radostí, že poprvé v České republice vystoupí Clannad, stejně jako nejslavnější a nejdražší africký muzikant Youssou N´Dour, který se představí v sobotu,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Před závěrečným koncertem Nicka CaveaGrindermanem zahraje v neděli 17. července skupina Swans.

„To je v současnosti kritikou nejobdivovanější kapela na světě, která přináší tu nejhlasitější a nejalternativnější hudbu, jakou si dovedete představit. Ten závěr bude opravdu zničující a myslím, že kdo na Colours nebude v neděli, tak týden na to se bude bít do hlavy,“ dodala ředitelka festivalu.

Nick Cave a Grinderman – Honey Bee

 

Jednou z výrazných změn, které na pravidelné návštěvníky Colours of Ostrava čekají, bude jinak orientovaná hlavní scéna. Bude na ní nová technika, jinak natočená a větší, což umožní zvětšit kapacitu areálu.

I letos bude možné využívat pontonový most. Organizátoři ho postavili loni poprvé, aby zjednodušili přechod mezi dvěma hlavními festivalovými scénami, protože jediná lávka přes řeku Ostravici nestačila. „Pontonový most se osvědčil. Pokud počasí dá a nebudou nějaké povodně, určitě bude postavený znovu,“ potvrdila Holušová.

K dispozici budou tentokrát i jednodenní vstupenky. Každá edice jich nabídne tisícovku a do prodeje jdou dnes (tj. 16. června).

Lístky na čtvrtek budou stát 850 korun, na pátek, sobotu nebo neděli 990. K dispozici jsou ještě asi 2 tisícovky čtyřdenních vstupenek, z toho posledních pár stovek za 1 590 korun, další budou stát 1 890 korun.

Na festival se bude možné svým způsobem dostat i zadarmo.

„Na Masarykově náměstí a v jeho okolí bude Festival v ulicích. Bude na něm indický pouliční cirkus a také tam budou hrát někteří zahraniční interpreti z Colours i české kapely, které se třeba na Colours ani neobjeví,“ upřesnila Holušová.

Nick Cave a Kylie Minogue – Dead Is Not The End

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze