Legendární šansoniérka Hana Hegerová oslaví kulatiny

Přesně v den 80. narozenin 20. října oslaví Hana Hegerová koncertem v pražském Divadle Hybernia své kulatiny. Doprovodí ji orchestr sólistů pod taktovkou Petra Maláska.

Druhý narozeninový koncert naplánovala Hana Hegerová, původním jménem Carmen Farkašová, na 6. listopadu v Janáčkově divadle v Brně.

„Předprodej na narozeninový koncert Hany Hegerové v Divadle Hybernia bude zahájen dne 20. června v prodejní síti Ticketportal a v pokladně Divadla Hybernia,“ uvedla mluvčí organizátorů Johana Turnerová.

Také letos podle svého zvyku zpěvačka pozve jako hosta narozeninového koncertu mladého, nadějného umělce, jehož jméno bývá do poslední chvíle tajné. V minulosti to byli např. Jan Budař, písničkář Tomáš Klus nebo zpěvačka Magdaléna Šalamounová.

Hana Hegerová vystupuje poměrně vzácně. Už před dvěma lety prohlásila, že ze zdravotních důvodů omezí koncerty mimo Prahu, soustředí se hlavně na vystupování v pražském Divadle Kalich a za fanoušky mimo hlavní město bude vyjíždět jen málo.

Loni vydala album Mlýnské kolo v srdci mém, které pořád patří k nejprodávanějším tuzemským nahrávkám. Vznikla i jeho speciální edice doplněná o DVD se dvěma krátkometrážními filmy režiséra Tomáše Hodana a poetickým filmem Jakuba Koháka Kde lampy bloudí.

Album získalo spoustu kladných recenzí i dvě nominace na hudební cenu Anděl 2010 v kategoriích album roku a zpěvačka roku. Od poloviny října 2010 se ho do konce roku prodalo 45 tisíc kusů. Úspěšnější loni byly jen Lucie Bílá a skupina Kabát.

Jméno Hana Hegerová se stalo synonymem českého šansonu. Zpěvačka pochází ze Slovenska a kariéru začínala jako herečka v žilinském divadle. Na přelomu 50. a 60. let vystupovala v pražském divadle Rokoko a později v divadle Semafor. Zpívala a hrála také ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Vystupovala na řadě míst v zahraničí a dostala se dokonce do proslulé pařížské Olympie.

Spolupracovala mimo jiné s textaři Petrem Radou a Jiřím Suchým. Její asi nejpopulárnější šanson „Levandulová“ vzešel, stejně jako řada dalších skladeb, ze spolupráce se skladatelem Petrem Hapkou a textařem Michalem Horáčkem.

Za album Potměšilý host, na kterém tento hit vyšel, dostala v roce 1992 od firmy Supraphon platinovou desku. O čtyři roky později ji Akademie populární hudby zapsala do Síně slávy. V roce 2002 získala od prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz