Acoustic tour Miro Žbirka 2009

  • Acoustic tour Miro Žbirka 2009 Fotogalerie (4)
    • 10.07.2009
    • Tisk

    Populární hitmaker Meky Žbirka avizuje svoji novinku Tento song. Svěží letní hit vznikl v duetu se sympatickou Magdalenou Šalamounovou. Skladba je pilotním singlem z nového alba Empatia, které vyjde počátkem října a dává poměrně jasný signál, že albová novinka navazuje na nejúspěšnější Mekyho písničková alba.

    Sdílejte článek:

 
Nultým singlem byla v zimě uvolněná skladba Vieš byť zlá, kterou Meky poskytl k volnému stažení prostřednictvím rádiového partnera. Akce vzbudila velký ohlas a píseň si stáhlo přes 20 tisíc fanoušků.
Během léta probíhají dokončovací práce na novém albuTento Song, aby následně na konci září Meky Žbirka vyrazil za svými fanoušky do Čech i na Slovensko. Tentokrát jde o unikátní akustické celorepublikové turné, prezentované v nevšední, převážně divadelní atmosféře.
Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání – divadelní sály po celé republice. Písně zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami… zkrátka v čisté, poloobnažené podobě, jak říká sám Miro. „Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru. Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, celkové vyznění skladby trochu pozmění,“ vysvětluje.
Že je to vskutku dobrý nápad a lidé akustické verze slyšet chtějí, potvrdil velkolepý úspěch květnového koncertu, jehož první část Miro Žbirka zaplnil právě svými hity v akustickém provedení, druhou pak odzpíval v doprovodu symfonického tělesa a pěveckého sboru. Nabitá Smetanova síň Obecního domu Praha tehdy každou píseň odměnila nekonečným aplausem.
Repertoárkoncertů Acoustic tour Miro Žbirka 2009 bude průřezový – ty nejoblíbenější skladby, např. Co bolí to přebolí, Denisa, Atlantída, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, Zažni… proložené čerstvými novinkami z chystaného alba. Mira Žbirku na pódiu doprovodí zpěvačka Martha a možná i další hosté, jejichž jména však Miro zatím neprozradil.
Acoustic tour Miro Žbirka 2009

25. 09. Děčín – Městské divadlo
29. 09. Kutná Hora – Tylovo divadlo
01. 10. Litoměřice – divadelní sál
06. 10. Jablonec nad Nisou – Městské divadlo
07. 10. Teplice – Divadelní sál Domu kultury
09. 10. Jičín – Divadlo
10. 10. Česká Lípa – Jiráskovo divadlo
13. 10. Havířov – Divadelní sál Domu kultury
14. 10. Zlín – sál Velkého kina
21. 10. Ostrava – Divadelní sál DK města Ostravy
23. 10. Pardubice – Sukova síň Domu hudby
27. 10. Prostějov – Městské divadlo
28. 10. Brno – Janáčkovo divadlo
30. 10. Příbram – Divadlo Antonína Dvořáka
03. 11. Praha – Divadlo Hybernia
05. 11. České Budějovice – Divadelní sál Metropol
06. 11. Dvůr Králové – Hankův dům
10. 11. Plzeň – Synagoga

Více informací:www.zbirka.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.