Toaletní vody pod značkou Michael Jackson mají zatím stopku

V Las Vegas na poslední chvíli zkrachovala prezentace dámské a pánské toaletní vody, které měly v názvu jméno krále popu Michaela Jacksona. Zpěvákův otec Joe Jackson se totiž nepohodl s francouzským voňavkářem Franckem Rouasem, který byl do projektu zapojený.

Navíc pak americká společnost Bravado, která má obchodní práva na výrobky prodávané pod jménem Michaela Jacksona, podala žalobu pro nezákonné používání značky.

Dámská toaletní voda Jackson´s Legend a pánská Jackson´s Tribute měly být oficiálně předvedeny minulý týden ve čtvrtek v hotelu Caesars v Las Vegas za přítomnosti několika členů Jacksonovy rodiny a známé obrážečky podobných podniků Paris Hilton.

Dvaaosmdesátiletý Joe Jackson, kterého v tom podpořila jeho dcera LaToya, ale náhle řekl, že se s Rouasem nechce setkat.

„Nelíbí se mi, jak věci dělá,“ zdůvodnil to v rozhovoru pro agenturu AFP. „Ale vytvořit tuto řadu parfémů byl můj nápad a projekt pokračuje,“ dodal.

Zároveň bagatelizoval zákonné problémy související s obchodním využíváním synova jména. Jde o velmi lukrativní značku, která patří Michaelovým dědicům, mezi keteré ale podle zpěvákovy závěti nepatří. „Mohou říkat, co chtějí, já jsem otec. A on byl můj syn, takže já mohu rozhodovat, co mám dělat na jeho počest,“ řekl.

Michael Jackson – Beat It

 

Nové datum uvedení toaletních vod na trh zatím neuvedl ani výrobce, ani otec Michaela Jacksona.

Osmatřicetiletý podnikatel z Nice Franck Rouas, který stojí v čele francouzské voňavkářské společnosti Julian Rouas Paris, s otcem Jacksonem podepsal dohodu o vytvoření kosmetické řady se zpěvákovým jménem na začátku roku. Rouas AFP řekl, že Joe Jackson se na něho zlobí, protože „někdo zveřejnil naši smlouvu na internetu, ale já jsem to nebyl“.

Podle něj se parfémy budou „velmi brzy“ prodávat ve Spojených státech a v září také ve Francii. Padesátimililitrový flakon by měl stát v USA 40 dolarů (asi 670 korun) a ve Francii zřejmě 40 eur (přibližně 970 korun).

Michael Jackson zemřel před dvěma lety v Los Angeles na selhání srdce.

Michael Jackson – Billie Jean

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.