Colours of Ostrava myslí i na zdravotně postižené

  • Colours of Ostrava myslí i na zdravotně postižené Fotogalerie (22)
    • 10.06.2011
    • Tisk

    Desátý ročník festivalu Colours of Ostrava, který se koná od 14. do 17. července v zeleném …

    Sdílejte článek:

Desátý ročník festivalu Colours of Ostrava, který se koná od 14. do 17. července v zeleném srdci severomoravské metropole, nabídne kromě nejsilnějšího line-upu v historii také lepší servis pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním.

„V rámci nového projektu Colours bez bariér usnadníme handicapovaným divákům pobyt na festivalu, aby si mohli bez starostí užívat hudbu a další program,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Kromě už tradičních výhod pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, jako jsou třeba zvýhodněná cena vstupenky a u ZTP/P doprovod zdarma, speciální tribuny, bezbariérová WC, letos nově přibude například možnost si zdarma objednat speciálně vyškoleného asistenta, který pomůže návštěvníkovi po celou dobu festivalu i při cestách například z nádraží, do hotelu, na doprovodný program a podobně.

"Na požádání také zajistíme dopravu osob po Ostravě speciálně upravenými automobily,“ doplňuje Zlata Holušová.

Návštěvníci se zdravotním znevýhodněním si také budou moci dopředu rezervovat bezbariérové ubytování v ostravských hotelích, popřípadě využít rezervovanou plochu v rámci stanového městečka. Hlavní areál festivalu a všechny jeho scény budou dostupné pro lidi na vozíku.

K lepší orientaci návštěvníků se zdravotním znevýhodněním bude možné využít speciální mapu, blind friendly stránku na oficiálních stránkách festivalu a hlavně dvě infocentra v pavilónu A na Černé louce a na Masarykově náměstí.

Od 1. června také začal fungovat kontaktní e-mail bezbarier@colours.cz a telefon 732 253 505, na kterých zájemci získají všechny potřebné informace. Do 16. června si tu budou moci návštěvníci se zdravotním znevýhodněním objednat uvedené speciální ubytování. Partnerem projektu Colours bez bariér je Nadace OKD.

Apollo 440 – Stop The Rock

 

K potvrzeným zahraničním kapelám na Colours of Ostrava patří mimo jiné Grinderman (uk), Youssou N´Dour (Senegal), Public Image Ltd. (uk), Yann Tiersen (fr), The Horrors (uk), Apollo 440 (uk), Swans (usa), Blackfield (uk/isr) a celá řada dalších.

Podobně jako žánrová šíře se za deset let rozrostl nehudební program, který nabídne i letošní jubilejní ročník: od divadelní scény, přes workshopy, filmy, exkurze po Ostravě až po diskuse a audiovizuální pořady.

Samozřejmostí bude Dětská scéna s programem, hlídáním i kojícím stanem. Organizátoři budou pokračovat ve vylepšování zázemí pro návštěvníky – druhá lávka přes řeku Ostravici, tribuny, zvětšení diváckého prostoru a podobně. Důraz chtějí klást také na třídění odpadu.

Loni byl festival poprvé vyprodaný tři týdny předem. Navštívilo ho celkem přes 25 tisíc lidí.

Čtyřdenní vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro, v e-shopu na festivalovém webu a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

V předprodeji je teď omezené množství 8 tisíc kusů čtyřdenních vstupenek za Kč 1 590,–, po jejich doprodání bude do 13. července cena Kč 1 890,–. Na místě vyjde lístek na Kč 1 990,–, pokud nebude vyprodáno před začátkem festivalu.

www.colours.cz

Oficiální webové stránky festivalu budou doplněny speciálním odkazem na stránku informující o projektu. Stránka bude upravena dle pravidel „bBlind friendly“.

Nick Cave, Grinderman – When My Love Comes Down

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.