Jeff Beck dostane k narozeninám speciální kytaru

  • Jeff Beck dostane k narozeninám speciální kytaru Fotogalerie (18)
    • 09.06.2011
    • Tisk

    Legendární britský kytarista Jeff Beck, který vystoupí 23. června poprvé v České republice, oslaví …

    Sdílejte článek:

Legendární britský kytarista Jeff Beck, který vystoupí 23. června poprvé v České republice, oslaví v Praze narozeniny, které připadají na následující den. Organizátoři koncertu se spolu s našimi předními výrobci kytar, Petrem Jurkovičem a sochařem Stefanem Milkovem, rozhodli mu věnovat jako dárek speciálně vyrobenou kytaru.

„Po Billy Gibbonsovi ze ZZ Top a Ericu Claptonovi se Jeff Beck stane třetí osobností, která od nás u příležitosti svého prvního koncertu v České republice podobný originál dostane,“ říkají Petr Jurkovič a Stefan Milkov.

„Půjde o čistě ručně vyrobený nástroj, žádná tovární výroba, včetně broušení a leštění laku. Unikátní na naší kytaře bude především její design. Snažíme se, aby byl skutečně speciální a atraktivní. Vybírali jsme z archívu velmi stará a kvalitní dřeva. Všechny materiály budou české s výjimkou hmatníku, kde využijeme exotické dřevo z Indonésie,“ doplňují.

Typově se kytara neliší od těch, na které Jeff Beck nejčastěji hraje (model Stratocaster), a bude osazena snímači a hardwarem, jež kytarista při hraní používá.

Práce na hudebním nástroji začala okamžitě, necelé tři týdny, které zbývají do koncertu, jsou ve srovnání s běžnou dobou výroby (až půl roku) extrémně krátké. Během výroby nástroje bude naneseno například 20 vrstev laku. Podoba kytary bude odhalena až u příležitosti předání dárku Jeffu Beckovi, aby byl zachován moment překvapení.

„Možná na ni umístíme monogram nebo rok narození,“ jsou maximálně ochotní tvůrci prozradit. „Doufáme, že Jeff Beck s ní bude stejně spokojen jako například Billy Gibbons, pro kterého patří naše kytara mezi nejoblíbenější, nebo Eric Clapton, který ji vydražil za bezmála 9 tisíc dolarů v charitativní aukci,“ uzavírají oba pánové, jejichž další společná díla budou brzy k vidění na výstavě v Malostranské besedě.

Samotný Petr Jurkovič za svůj život vyrobil přes tisíc kytar a hraje na ně řada známých českých kytaristů.

VIP vstupenky na pražský koncert Jeffa Becka už jou vyprodané. Ostatní, které díky komornímu uspořádání Tesla Areny na šířku zaručují také skvělý zážitek, jsou dále k dispozici v síti Ticketpro a Ticketportal. V kategorii stání jich zbývá posledních asi 500 kusů. Celková kapacita pro tento koncert bude přibližně 4 tisíce návštěvníků. Můžou se tak těšit na téměř klubové prostředí se špičkovým zvukem.

Jako předskokana si Jeff Beck přiveze kanadskou písničkářku NEeMA.

Aktuální druhé album Watching You Think jí produkovali Pierre Marchand a Leonard Cohen, který mimo to, že vychválil zpěvaččin charismatický hlas a styl, namaloval její portrét na obal desky.

www.jeffbeck.com

Eric Clapton – Tears In Heaven (live)

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.