Kašpárek v rohlíku na RFP

  • Kašpárek v rohlíku na RFP
    • 02.07.2009
    • Tisk

    Vlastní scénu v hradeckém areálu tak opět bude mít populární uskupení Kašpárek v rohlíku. „Letos přijede soubor se zbrusu novým programem. Kromě toho nebude chybět ani minulý rok hojně obléhaná gigapostel nebo trampolíny, novinkou bude mega bicí souprava,“ říká Petr Fořt, dramaturg festivalu.

    Sdílejte článek:

 
Hned první festivalový den, v sobotu 4. července, uvede Kašpárek nový kabaret naboso. Pásmo s podtitulem „taky si se narodil boss“ představí krátký návrat bossů hudebního světa do dětství v originálních výstupech. Mezi oslovenými jsou kapely jako The Prostitutes, Chinaski, Mňága a Žďorp, Wohnout, Plexis, Michal Hrůza, Meki Žbirka, Už jsme doma, Visací zámek, Márdia podle představitelů Kašpárka „botky možná sundají i zmrzlé opičky z Arctic Monkeys“.
Jak kašpárek nepřišel…je tématem na neděli 5. července. Na programu bude rozloučení s koncertní verzí Kašpárek v rohlíku 08, představení nové desky Kašpárek navždya do provozu bude bubenickou taškařicí uvedena největší bicí souprava na světě. Kdo je vlastně Kašpárek, vydrbe tisková konference na letištní posteli a co jsou zač ti vrhači vajec, ukáží v divadelní grotesce Sešli tři a stalo se. To vše za přítomnosti kašpárkových kamarádů z hudebního a divadelního světa např. skupin Hi-finebo Lesní zvěř.
Kašpárkovo zmrtvýchvstáníve znovuzrozeném kabaretním i koncertním hávu je pak naplánováno na pondělí 6. července. Děti to řeknou návštěvníkům i Pavlíně Wolfové v live natáčení oblíbeného pořadu Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál. DJ Kašpárek v tento den předskáče i samotné vrhače vajíček ba i uskupení Fol3Mail v lastlightnig­ht show.
A tím to nekončí. Rebel kašpárek si letos založí vlastní konkurenční stage – Táborák stage. Táborová atmosféra u otevřeného ohně a k tomu spousta dobrých muzikantů, kteří budou oživovat populární tábornické cajdáky. Velmi snadno se tak může stát, že uvidíte Márdiho z FiXy jak vybrnkává Na Okoř je cesta,Divokýho Billazpívat Bednu od whisky a Horkýže Slíže možná naživo zapějí svou originální hymnu Rock for People.
A jak to na takovém Kašpárkově představení vlastně vypadá? „Velký se baví jako malý za přítomnosti malých a malý se baví jako vždycky, i když se občas za velké stydí. Prostě zapomeňte na slaboduché šišlající říkanky a ochutnejte pravý český bejbypank,“ láká David Dvořák, režisér, textař a duchovní otec Kašpárka.
Přesný časový harmonogram bude k dispozici pod stanem Kašpárka v rohlíku.
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.