Dnes zavítají do Lucerna Music Baru legendární Arrested Development

  • Dnes zavítají do Lucerna Music Baru legendární Arrested Development Fotogalerie (8)
    • 06.06.2011
    • Tisk

    Dvojnásobní držitelé Grammy se po pěti letech opět ukáží v Praze! Arrested Development…

    Sdílejte článek:

Dvojnásobní držitelé Grammy se po pěti letech opět ukáží v Praze! Arrested Development je hudební skupina, která respektuje ženy, propaguje rodinu, spiritualitu a odpovědnost mužů.

Jejich hudba je o vědomí, Zemi, africkém sebeurčení a lásce. Nazývají svá žívá vystoupení slavnostmi. Oslavují moc života, jistotu smrti a boje předků, na jejichž ramenou dnes stojíme. Arrested Development byli prvními afro-americkými umělci, kteří darovali peníze Nelsonu Mandelovi a ANC, aby tak pomohli Jižní Africe v její svobodě. Darovali také 20 000 dolarů organizaci UNICEF na pomoc ženám v Kongu, věnovali se charitě pro organizace bezdomovců po celém světě a věnovali polovinu zisku ze svého velkého hitu „Mr. Wendal“ Národní koalici bezdomovců. Oslovují městskou mládež, věznice pro ženy, skupiny bojující proti obchodu s lidmi, zelené aktivisty, školy a univerzity po celém světě, aby pomohli rozšiřovat poselství, že navzdory útlaku není možné se s ním smířit, ale je nutno proti němu povstat a bojovat s ním!

Arrested Development byli založeni koncem 80. let vedoucím a rapperem Speechem, jehož matka vlastní černošské noviny v Milwaukee ve Wisconsinu. Politika rodičů a témata komunity ovlivňovaly Speeche od jeho sedmi let. Všichni členové kapely hluboce věří v sílu hudby pomoci těm, kteří jsou v nouzi. Tito držitelé dvou cen Grammy jsou oddanými zastánci pobízení spolubližních k cestě ke svobodě a evoluci již celých 19 let. Mnozí členové Arrested Development dodnes žijí na venkově na americkém jihu, kde používají drsné a nezvyklé zvuky při mixování samplů a varhan B-3, táhlé vokály a sbory prodchnuté citem.

Arrested Development jsme v Česku mohli vidět již několikrát, naposledy před 5 lety. Nyní se ně (nejen) hiphopoví fans mohou těšit 6.června od 19:00 v Lucerna Music Baru. Vstupenky za 500,– Kč + poplatky budou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.

Více info:

www.arresteddevelopmentmusic.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze