Nový klip Rihanny pobouřil aktivisty vystupující proti násilí

  • Nový klip Rihanny pobouřil aktivisty vystupující proti násilí Fotogalerie (26)
    • 02.06.2011
    • Tisk

    Nový videoklip barbadoské zpěvačky Rihanny, ve kterém chladnokrevně zastřelí neozbrojeného …

    Sdílejte článek:

Nový videoklip barbadoské zpěvačky Rihanny, ve kterém chladnokrevně zastřelí neozbrojeného muže v odvetě za sexuální útok, odsoudily americké skupiny brojící proti násilí. Podle nich není správné povzbuzovat mladé ženy, aby se uchylovaly k násilné odvetě.

Videoklip k písni „Man Down“ z alba Loud, který měl v úterý premiéru na televizní síti Black Entertainment TV, ukazuje třiadvacetiletou Rihannu, jak chladnokrevně střílí na železniční zastávce na neozbrojeného muže. Text songu v reggae stylu mimo jiné říká: „Mami, právě jsem zastřelila chlapa… nikdy jsem nebyla tak hrdá.“

Rihanna, která se před dvěma lety stala obětí násilného útoku svého tehdejšího přítele, zpěváka Chrise Browna, ve vzkazech na internetové síti Twitter fanouškům napsala, že námětem jejího nového videoklipu je dodat ženám sílu.

„Mladé holky/ženy po celém světě… jsme zranitelné a někdy nás naše nevinnost svádí k naivitě. Vždycky si myslíme, že to nikdy nebudeme my, ale ve skutečnosti se to může stát každé z nás. Proto, dámy, buďte opatrné,“ uvedla Rihanna.

Rihanna – Hard

 

Skupiny Parents Television Council, Industry Ears a kampaň Enough is Enough vyzvaly BET a její mateřskou společnost Viacom, aby videoklip přestaly vysílat.

„Kdyby Chris Brown ve svém novém videoklipu zastřelil ženu a BET ho odvysílala, svět by se zastavil. Ani Rihanně by to nemělo projít,“ řekl Paul Porter, spoluzakladatel skupiny Industry Ears, která vede kampaň proti negativnímu zobrazování v médiích. Za posledních třicet let prý Porter neviděl „tak chladnokrevnou, promyšlenou vraždu ve stylu popravy v hlavním vysílacím čase“.

Melissa Henson ze skupiny Parents Television Council uvedla, že „namísto sdělení obětem, že by měly vyhledat pomoc, vydává Rihanna videoklip, kde se mstí ve formě promyšlené vraždy“.

Brown napadl Rihannu v roce 2009 před udělováním cen Grammy. Byl za to odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu a k šesti měsícům veřejně prospěšných prací. Soud kromě toho vynesl nařízení o dodržování minimální vzdálenosti mezi bývalými partnery.

Rihanna – Hate That I Love You

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.