Aneta Langerová zahajuje letní sezonu

  • Aneta Langerová zahajuje letní sezonu Fotogalerie (7)
    • 29.05.2011
    • Tisk

    Zpěvačka Aneta Langerová si na léto naplánovala celou řadu koncertů na festivalech…

    Sdílejte článek:

Zpěvačka Aneta Langerová si na léto naplánovala celou řadu koncertů na festivalech, městských slavnostech a připravuje i několik samostatných vystoupení pod širým nebem. Na některých akcích Aneta vystoupí s akustickým programem. A již tradičně také otevře Kavárnu Potmě.

Z větších festivalů Aneta navštíví třeba Film festival Zlín, kde vystoupí 3.6. v rámci Dne Českého rozhlasu a ve stejný den se představí na Zámostí v Třebíči, zahraje i na Musicfestu v Přeštěnicích (8.7.), na Benátské noci na Malé Skále (30.7.) nebo na Trnkobraní ve Vizovicích (19.8.). Během léta také třikrát zavítá na Slovensko. Pro některá vystoupení Aneta upravila svůj repertoár do akustické podoby.

“Obsazení bude až na výjimky stejné jako na normálním hraní, jediný rozdíl je v tom, že celý repertoár vyznívá více písničkově, jako bych si sedla ke klavíru nebo ke kytaře a všechny písně zazpívala sama. Od toho se to odráží, takže mě sem tam doprovodí pouze piano s houslemi, někde se připojí i bicí, basa a kytary. Je to fajn, moc mě to baví, protože tato verze koncertů dává každé písni a jejímu obsahu velký prostor pro samotné sdělení. Tudíž je to daleko víc osobní a záleží velmi na výrazu zpěvu. Učím se na tom něco, co jsem zatím neměla možnost vyzkoušet tak naplno a to jest výraz,” říká k tomu. Během letních vystoupení zazní nejen písně z posledního alba Jsem, ale dojde na průřez celým Anetiným repertoárem.

Aneta Langerová – Bezvětří

Do nabitého Anetina letního programu tradičně patří účast na projektu Kavárna Potmě. „Červen mám už několik let spojený s Kavárnou POTMĚ. Letos ji otevřu společně s Ivanem Trojanem 6. června na Ovocném trhu v Praze. Už se moc těším na nevidomé kavárníky a na to, že si zase zahraju potmě. Ve tmě zní všechno jinak, intenzivněji. Těším se také na letošní novinku – Výstavu POTMĚ, která návštěvníkům poodhalí tajemství kavárny. Na výstavě vás čeká překvapení a já neřeknu jaké, přijďte se podívat. Prozradím jen, že si v temnotemné tmě budete moci na vystavené fotografie posvítit baterkou.“ říká Aneta – patronka projektu Světluška. Hosté si pak v kavárně budou moci vyzkoušet, jaké to je obejít se bez pomoci zraku, každý den od 10 do 21 hodin až do 22.6.2011. V na­prosté tmě se o návštěvníky kavárny postará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. I letos budou mít její hosté návštěvu zpestřenou celou řadou doprovodných hudebních vystoupení na střeše kavárny, kde kromě známých muzikantů vystoupí i talentované nevidomé děti. V roce 2010 připravili nevidomí kavárníci 4657 nápojů a prostřednictvím svého „umění žít ve tmě“ pomohli získat do sbírky Světluška více než 450 000 korun.

www.langerovaaneta.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.